Kas jānoskaidro vecākiem, pirms bērns dodas uz vasaras nometni

Vasaras laikā, lai nodrošinātu bērniem saturīgu un lietderīgu brīvā laika pavadīšanu un bērnu uzraudzību, vecāki iesaista bērnus nometnēs. Vecākiem, pirms izvēlēties bērnam nometni, ir jāpārliecinās, vai tā ir organizēta atbilstoši noteikumiem un prasībām, ar nometnes organizētājiem jānoslēdz līgums, portālu Lsm.lv informēja Labklājības ministrijas pārstāve Linda Jansone.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) aicina bērnu vecākus būt atbildīgiem un pirms bērna iesaistīšanas nometnē pārliecināties, vai par bērnu nometni ir iekļauta informācija vienotās informācijas sistēmā nometnes.gov.lv.

Vecākiem jāiepazīstas ar nometnes iekšējiem kārtības noteikumiem un programmu, izvērtējot, vai attiecīgā nometne ir bērnam atbilstoša, ir jānoslēdz rakstisks līgums ar bērnu nometnes organizētāju par bērna uzņemšanu nometnē.

Nometnēm pirms darba uzsākšanas jāsaņem atbildīgo institūciju saskaņojumi savai darbībai – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta atzinums par nometnes vietas atbilstību ugunsdrošības prasībām, Veselības inspekcijas atzinums, ka nometne gatava uzsākt darbību, ēdināšanas pakalpojums jāreģistrē Pārtikas un veterinārajā dienestā un sava darbība jāsaskaņo ar pašvaldību.

Ar noteikumiem, kas regulē bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtību var iepazīties šeit.

Bērnu nometnes, par kurām informācija nav iekļauta vienotās informācijas sistēmā un kuras nav saņēmušas atbildīgo institūciju saskaņojumus savai darbībai, darbojas nelegāli un  minēto nometnes organizētāju var saukt pie administratīvās atbildības.

Gadījumā, ja jūsu rīcībā ir informācija par nelegālas bērnu nometnes darbību, aicina ziņot Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai vai Valsts policijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti