Rīta Panorāma

Rojā sākas festivāls «ROJAL»

Rīta Panorāma

Zoom intervija ar Gunitu Piterāni

Vāc līdzekļus inovatīvu ārstniecisko kostīmu iegādei

Kampaņā «Supervaroņu tērps» vāc līdzekļus inovatīvu ārstniecisko kostīmu iegādei bērnu rehabilitācijai

Rehabilitācijas centrs “Poga” vāc ziedojumus tā dēvēto supervaroņu tērpu iegādei bērnu rehabilitācijai. Kostīmos iestrādāta īpaša tehnoloģija, kas palīdz slimiem bērniem atslābināt saspringušos muskuļus, un tos iespējams valkāt arī mājas apstākļos.

Ārkārtas stāvoklis valstī bijis ļoti sarežģīts brīdis daļai vecāku. Bērniem ar dažādiem kustību traucējumiem ir nepieciešams iziet daudz un dažādus rehabilitācijas kursus. Ierastās fizioterapijas nodarbības bija atceltas, un vecākiem nācās mēģināt  to visu veikt mājas apstākļos, jo vairāku mēnešu pauze bez terapijas var sabojāt iepriekš panākto progresu.

Covid-19 pandēmija bija liels izaicinājums cilvēkiem, kuriem nepieciešams iziet rehabilitācijas kursus. Arī rehabilitācijas centrs “Poga”, kas piedāvā bērniem inovatīvas rehabilitācijas metodes, brīdī, kad valstī tika izsludināts ārkārtas stāvoklis, savas durvis apmeklētājiem vēra ciet.

“Rehabilitācijas nebija. Bija mājās, viss bija atcelts, visi uzturošie un intensīvie kursi Vaivaros. Mēģinājām mājās paši saviem spēkiem un savām zināšanām,” situāciju raksturo māmiņa Irina.

Lai būtu gatavi otram Covid vilnim, ja tāds būs, centrs “Poga” plāno iegādāties pavisam īpašus kostīmus, kurus pēc tam varētu piešķirt lietošanā bērniem, kuriem tie visvairāk ir nepieciešami.

“Šobrīd norit kampaņa “Supervaroņu tērps”, kuras laikā mēs ceram savākt ziedojumus ''Mollii'' kostīmu iegādei. Tie ir īpaši tērpi, kas ir ražoti Zviedrijā. To sastāvā ir 58 elektrodi, kas darbina muskuļus. Ar šiem elektrodiem mēs varam palīdzēt mazināt spastiku. Vislabāk varētu būt saprotams tā; ja cilvēks aiziet uz sporta zāli un pēc tam jūt, ka muskulis ir ārkārtīgi savilkts - bērniņam, kuram ir cerebrālā trieka, tas muskulis ir savilkts nepārtraukti. Tas traucē normāla muskuļa augšanai un darbībai. Šie kostīmi dod impulsu muskulim, kas viņu ļauj atbrīvot. Šādi var efektīvāk veikt ikdienas lietas, gan veikt kustības, gan pašu fizioterapiju. Kostīmi tiek pielāgoti katram bērnam individuāli,” par kampaņu stāsta rehabilitācijas centra “Poga” vadītāja Madara Mežviete.

Līdzekļi “supervaroņu tērpu” iegādei tiek vākti labdarības portālā Ziedot.lv. Līdz rudenim centrs vēlas iegādāties vismaz 50 šādus kostīmus, tādā veidā mazinot daudzu Latvijas bērnu ikdienas sāpes un  palīdzot uzlabot viņu dzīves kvalitāti .

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti