Sadaļas Sadaļas

Kā svinēt Mātes dienu? Tiešsaistes koncertu ceļvedis

Mātes dienā piedāvā dažādus tiešsaistes svētku koncertus ar emocionāli piesātinātu latviešu autoru koncertprogrammu, tautas mūziku, kā arī starptautiski zināmā arfista Joela fon Lerbera (Joel von Lerber) soloprogrammu.

Tautas mūzikas koncerts “Pasavēros saulītē”

Sagaidot Mātes dienu, kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” piedāvā virtuālu tautas mūzikas koncertu “Pasavēros saulītē”, kas no 9. maija būs pieejams kultūras centra “YouTube” kontā.

Saules siltuma un mātišķā spēka piepildīto koncertprogrammu veidojuši mūziķi – Aīda, Asnate un Aurēlija Rancānes un Edgars Zilberts. Muzikālajam materiālam vijoties cauri sievietes mūža gājumam, folkloristi atklājuši dažādās mātes tēla šķautnes latviešu folklorā. Māte, pirmsmāte, māte māmuliņa un citas šī tēla formas un ar tām saistītās cilvēciskās emocijas piesātina koncertprogrammu un uzbur īpašu svētku noskaņu. Mūziķu dziedājumu koncertā bagātina arī rituālas darbības, Latvijas dabas skati, kā arī tautas mūzikas instrumentu spēle.

Koncerta ieraksts būs pieejams ikvienam interesentam bez maksas neierobežotu laiku.

Koncertuzvedums “Mamma. Māmiņa. Māte”

Mātes dienā, 9. maijā, pulksten 17.00 kultūras pils “Ziemeļblāzma” sociālo tīklu kontos (“Facebook” un “Youtube”) būs skatāms unikāls un citviet neskanējis koncertuzvedums “Mamma. Māmiņa. Māte.”.

Koncertuzvedumā piedalīsies Zane Jančevska, Lauma Bērza, Jēkabs Jančevskis un Ansis Jansons. Pavadījumā skanēs tādi mūzikas instrumenti kā akordeons, vijole un kokle. Savukārt sarunās par mātes dažādajiem tēliem caur šodienas prizmu piedalīsies arī kultūras pils “Ziemeļblāzma” mākslinieciskais vadītājs, režisors Kārlis Anitens. Uzvedumu papildinās īpaši šai programmai veidota mākslinieces Anitras Bērziņas gleznu scenogrāfija.

Koncertuzvedumu būs iespējams skatīties bez maksas, Kultūras pils “Ziemeļblāzma” sociālo tīklu kontos (“Facebook” un “Youtube”) no 9. maija pulksten 17.00 līdz 16. maija pulksten 23.59.

Mātes dienai veltīts tiešsaistes koncerts “Tavi vārdi”

9. maijā pulksten 14.00 tiešsaistē Rīgas kultūras un atpūtas centra “Imanta”  būs skatāms Mātes dienai veltīts koncerts “Tavi vārdi”.

Mātes dienai veltītajā koncertā skanēs emocionāli piesātināta latviešu autoru koncertprogramma, kuru izpildīs spilgtā dziedātāja Ieva Sutugova, pianists Jānis Miltiņš, čellists Reinis Melbārdis un vijolniece Inese Žuga. Koncertā dzirdēsim komponistu – Jāņa Lūsēna, Raimonda Paula, Zigmāra Liepiņa, Ulda Marhilēviča, Imanta Kalniņa un Jāņa Bērziņa – mūziku.

Koncerts būs skatāms bez maksas kultūras un atpūtas centra “Imanta” Facebook lapā un Youtube kanālā. Koncerta ieraksts būs pieejams līdz 12. maijam.

Mātes dienai veltīts koncerts "Lielajā dzintarā"  

Joels fon Lerbers

Svētdien, 9.maijā, pulksten 19.00 koncertzāles "Lielais dzintars" kamersēriju "Personīgi" turpinās īpaši Māmiņdienai veltīts tiešsaistes koncerts. Svētku koncertprogramma šoreiz izgaismos un iepazīstinās klausītājus ar kādu reti dzirdamu, smalku, senu, bet vienlaikus mūsdienīgu mūzikas instrumentu – arfu.

Koncertprogrammā starptautisku atpazīstamību iemantojušais, Berlīnē mītošais šveiciešu arfists Joels fon Lerbers (Joel von Lerber) atskaņos soloprogrammu, iepazīstinot klausītājus ar krāšņo, tembrāli bagātīgo mūzikas instrumentu un arfas virtuozo repertuāru. Koncerta īpašā viešņa būs pašmāju arfiste Dārta Tisenkopfa.

Koncertu atklās Anrietes Renē, Nino Rotas, Gabriela Forē un Gijoma Konesona īpaši arfai radītie darbi, bet programmas turpinājumā klausītāji dzirdēs, kā tādu labi zināmu komponistu kā Franča Lista un Bedržiha Smetanas rakstītie skaņdarbi izskan arfai radītos pārlikumos un aranžijās. Viena no Joela slavenākajām interpretācijām, ko piedzīvos arī Liepājas koncerta klausītāji, ir arfistes Jekaterinas Valteres-Kīnes radītā tēma no Čaikovska operas "Jevgeņijs Oņegins". Pateicoties arfas īpašajai skaņai, šis dvēseliskais skaņdarbs iegūst vēl lielāku intensitāti un dziļumu. Programmas noslēgumā Joelam uz skatuves pievienosies arfiste Dārta Tisenkopfa, lai duetā atskaņotu velsiešu komponista, profesora un arfas korifeja Džona Tomasa (John Thomas) radīto ikonisko skaņdarbu "Grand Duo".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt