Klase

Klase. Kā skolā sadzīvo latvieši un cittautieši

Klase

Pēcstundas ar Raimondu Paulu

Ņikitas stāsts

Kā skolā sadzīvo latvieši un cittautieši. Ņikitas stāsts

Raidījuma “Klase” jaunās sezonas pirmais raidījums runā par latviešu un cittautiešu attiecībām mūsdienu skolas vidē. Raidījuma galvenais varonis ir Ņikita - Rīgas Valsts tehnikuma audzēknis, kurš audzis krieviskā vidē, vecāki dēlam izvēlējušies latviešu bērnudārzu, kur sācis apgūt latviešu valodu. Ņikita uzskata, ka starp latviešiem un krieviem ir lielas kultūras un valodas atšķirības, tāpat domā, ka gan mācībās, gan ikdienā viņam noderīgāk būtu runāt krieviski.

Uzziņai: Ņikita. 16.gadi. Pabeidzis Rīgas 33. vidusskolu. Šobrīd mācās Rīgas Valsts tehnikumā par programmētāju. Dzīvo kopā ar mammu. Latviešu valodu iemācījās bērnudārzā. Apmeklē individuālās konsultācijas latviešu valodā.

Ņikita dzīvo Bolderājā. Skolā mācījās krieviski, kaut bērnudārzā latviski. Līdz mācībām tehnikumā Ņikitam bija draugi, kuri runāja tikai krieviski, tagad tehnikumā ir arī latviešu draugi.

Ņikita uzskata, ka skolā mācīties latviešu valodā, ja valodu nezina pietiekami labi, ir grūtības. Viņam ir grūtības ar latviešu valodu, īpaši ar gramatiku. Kopā ar draugu Ņikita papildus mācās latviešu valodu, lai labāk sagatavotos stundām un pārbaudes darbiem.

“Man ir grūti runāt latviski, es domāju, krievu valodā es daudz ko pateiktu labāk,” savas valodas prasmes vērtē pusaudzis.

Tomēr - grūtībām ir risinājums, uzskata Ņikita.

Uzziņai: Valodas barjera var kļūt par iemeslu mācību vielas neapgūšanai un priekšlaicīgai mācību pārtraukšanai. www.pumpurs.lv.

Ņikita novērojis, ka mūsu sabiedrībā krievi un latvieši dzīvo dažādās pasaulēs, pat filmas skatās dažādās valodās. Krievi un latvieši svin dažādus svētkus, Ņikita neizjūt nekādu interesi piedalīties latviešu svētkos.

“Es domāju, ka tādi laiki jau pagājuši, bet varbūt citiem nepatīk krievi un arī krievi negrib ar latviešiem runāt,” pauž Ņikita.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti