Kā sagatavoties bērna vizītei pie alergologa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pirms vizītes pie alergologa vecākiem ieteicams laikus sagatavoties, vairāku nedēļu garumā pierakstot bērna ēsto un to, kādas reakcijas uz konkrētiem produktiem novērotas, raidījumam “4. studija” stāstīja alergoloģe un pneimonoloģe Ineta Grantiņa

Padoms bez maksas

Vēlies saņemt padomu par dažādiem jautājumiem? Tev var palīdzēt raidījuma "4. studija" un LSM.lv rubrika "Padoms bez maksas", kurā viesojas dažādi speciālisti.

Pirmdien, 14.jūnijā, raidījumā viesosies Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētājs Jānis Skrastiņš.

Savu jautājumu notāram var sūtīt "Whatsapp" uz numuru 28 390 044!

Atbildes meklē LSM.lv rakstos un LSM.lv Facebook tiešraidē pirmdien pulksten 19.00!

“Ļoti bieži vecāki cenšas un saraksta divas, trīs nedēļas dienasgrāmatu, ko viņi ir ēduši, bet nav uzrakstījuši, kādi ir simptomi, – vai ir izmainīta āda, vai ir kuņģa zarnu trakta izmaiņas, kas nozīmē, ka varbūt ir šķidrāka vēdera izeja vai aizcietējumi, vai ir parādījušies izsitumi; vai, apēdot kādu konkrētu produktu, ir parādījies klepus vai sācis tecēt deguns,” uzskaitīja ārste.

 

Alergologiem ir svarīgi, lai pacients vēl mājās aizpilda pārtikas dienasgrāmatu, kuras paraugu var atrast Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mājaslapā.

“Noteikti ļoti svarīgi, ja pacients lieto medikamentus, antihistamīnus, piecas septiņas dienas pirms vizītes tos nelietot,” uzsvēra ārste.

Tāpat būtiski pievērst uzmanību simptomiem – piefiksēt, kad tie sākušies, vai tos ietekmē sezonalitāte, vai sākušies un pazuduši pēkšņi, vai ir bijusi temperatūra vai citi simptomi klāt.

“Tas ārstam ļoti atvieglina diagnozes uzstādīšanu. Vairāk vizītes laika paliek, lai izstāstītu par pašu slimību, medikamentu lietošanu un alergēnu profilaksi,” paskaidroja Grantiņa.

 

 

 

Pilna intervija ar dakteri Ilzi Grantiņu par dažādām alerģijām:

Padoms bez maksas

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti