Ģimenes studija

Bērnudārzu darbalaiks vasarā mainīsies: kā tas ietekmēs ģimeņu ikdienu

Ģimenes studija

Pieklājīga un dabai draudzīga uzvedība dabas takās: kā par to runāt ģimenē

Grāmata "Pāru (ne)būšanas". Kā šīs nebūšanas risināt dzīvē?

Kā risināt pāru (ne)būšanas. Speciālistu ieteikumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pāru attiecību veidošana var būt grūts un dažiem pāriem nepaveicams uzdevums. Speciālisti uzsver, ka, pirms veidot ģimeni un attiecības, jāiepazīst sevi, kas varētu mazināt pāru nespēju risināt attiecību problēmas. Bet tad, ja pašu spēkiem nesaskaņas nespēj atrisināt, jāmeklē speciālista palīdzība.

Izveidojoties pārim, sākas abu kopīgās pieredzes veidošana un pierīvēšanās. Tas ir visai piņķerīgs process, jo pārī katrs ienāk ar savu unikālo pieredzi un dzimtas tradīcijām un tieši tās uzskata par īsto pamatu kopīgajai dzīvei, grāmatas "Pāru (ne)būšanas" pieteikumā raksta tās autors Gatis Līdums.

Autors uzsver, ka grāmatā mēģinājis apkopot lietas, kas sasaistītas neangažētā vienkāršībā par pāru sadzīvi un problēmām. Materiāla strukturēšanā ir izmantoti 10 baušļi no Bībeles.

Mācītājs, noētiskās veselības kopienas "Elizeja" (noētika ir garīgās un emocionālās veselības filozofija) līdzdibinātājs Kaspars Simanovičs uzskata, ka 10 baušļi ir hermeneitiskā atslēga, veids, kā paskatīties uz pāru attiecībām. 10 baušļi Rietumu sabiedrībā ir fundamentāli atskaites punkti.

Ja cilvēkiem ir vēlēšanās saprast savas attiecības, tad šī grāmata ir palīdzoša, tāpat caur šo grāmatu var labāk izprast baušļus, uzver Simanovičs.

Vadot seminārus par sieviešu un vīriešu attiecībām, Kaspars Simonovičs lieto metaforu – ar vienu atslēgu var atslēgt konkrētu slēdzeni. Ja attiecībās “sakrīt” šie robiņi, tad pāris priecājas, ka attiecības ir labas. To ietekmē daudz un dažādi faktori, tai skaitā ģimenes pieredze, audzināšana, izglītība. Pirms veidot ģimeni un attiecības, jāiepazīst sevi – jāizpilda mājasdarbi, tikai tad var uzņemties atbildību par ģimeni un bērniem.

“Mēs metamies iekšā (attiecībās) pa kaklu, pa galvu, tad brīnāmies par šo jezgu,”

pauž Simanovičs.

Gatis Līdums savā psihoterapeita darbā bieži saskaras ar jautājumu par pāru nespēju risināt savas problēmas, viņaprāt, tad jāmeklē speciālista palīdzība.

Konfliktā bieži ir ļoti spēcīgs emocionālais spektrs, ka nav iespējams saprast otru cilvēku, nepieciešams kāds, kurš var uzklausīt, jo pašiem attiecības atrisināt ir grūti vai neiespējami.

Sievietes ir jūtīgākas un atvērtākas, gatavas risināt samilzušās attiecību problēmas.

Pāru attiecībās svarīgi saprast, ka otrs cilvēks ne vienmēr zina un saprot cita problēmas, tāpēc ir jāpasaka, ja kas nav attiecībās kārtībā un saprotami.

Kaspars Simanovičs uzsver, ka cilvēki var būt neelastīgi un nav gatavi paspert soli pretī otram, bet tās ir attīstāmas prasmes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti