Ģimenes studija

Iespējas nodrošināt līdzsvarotu mācīšanos klātienē un attālināti pandēmijas laikā

Ģimenes studija

Prakses iespējas studentiem: uzņēmēju atsaucība, studējošo sagatavotība

Kāds no vecākiem dodas peļņā uz ārvalstīm. Kā ģimenei sagatavoties pārmaiņām?

Kā nezaudēt saikni ar ģimeni, ja viens no vecākiem strādā ārzemēs. Speciālista ieteikumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Mūsdienās nav retums, ka ģimene dzīvo ilgākā atšķirtībā, jo viens no ģimenes devies peļņā uz ārzemēm. Tas ir īpaši grūti mazākiem bērniem, pieaugušiem jādomā, kā palīdzēt bērniem veidot piesaisti abiem vecākiem. Viens no nozīmīgiem un palīdzošiem faktoriem – ģimenei saprast, ja attālinātas attiecības kļūs pārāk sarežģīts risinājums, ģimene lems par citām iespējām, pauž speciālisti Latvijas radio raidījumā “Ģimenes studija”.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Dace Helmane ir Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja, dzīvo Rīgā, vīrs Uvis Helmanis ir Vācijas basketbola kluba "Erfurtes lauvas" galvenais treneris, strādā Vācijā. Uvim iespējas doties uz Latviju ir ierobežotas darba dēļ – parasti Uvis Latvijā ierodas augustā un Ziemassvētkos.

Uvis Helmanis akcentē, ka tehnoloģiju laikā ir iespējams sazināties arī no liela attāluma, bet, protams, pietrūkst iespējas tikties klātienē. Bērni saprot, ka tētis strādā ārzemēs un nav iespējams tikties ik dienu.

Attālinātas vai klātienes attiecības nav galvenais, kas nosaka attiecību kvalitāti,

uzsver Dace Helmane.

Mediatore un sistēmiskā ģimenes psihoterapeite Lelde Kāpiņa pauž, ka attiecībās galvenie problēmu loki ir – kā pieņemt lēmumu dzīvot atšķirti. Svarīgi, ja ir zināms, ka situāciju var mainīt, ja dzīve atšķirtībā būs smaga un neiespējama. Pirmais ir apzināta izvēles izdarīšana. Otrs svarīgs aspekts – klātbūtnes uzturēšana. Mūsdienās tehnoloģijas pieļauj virtuālas klātesamības iespējas, kas bērnam ir pozitīvi.

Dace Šramma ir četru bērnu mamma, Dace ar bērniem dzīvo Latvijā, bet vīrs jau četrus gadus Somijā. Saziņai izmanto tehnoloģijas – īsziņas un videozvanus. Dzīvot atšķirtībā ir ļoti smagi, šķiršanās un attālums nav viegli pārvarami.

Laiku pa laikam pārim ir svarīgi aktualizēt kopīgo mērķi, rēķinoties ar skumjām un vientulības sajūtu, kā arī apziņu, ka tas ar laiku beigsies.  Attālināti dzīvojot, pārim ir svarīgi “samērot ieguldīto pret to, ko saņemam pretī,” akcentē Kāpiņa.

Bērniem ir jāiedod jēgas un skaidrības sajūta par dzīves maiņas ilgumu. Bērniem piesaiste veidojas no klātbūtnes, īpaši mazajiem bērniem. Lai nezaudētu saikni un kontaktu ar otru vecāku, jādomā par kontaktēšanās iespējām, tā mazinot zaudējumu visiem iespējamiem veidiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti