Rīta Panorāma

Georgs Pelēcis “Rekviēms”. Pirmatskaņojums Rīgas Domā

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Jauna izrāde “Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu”

«Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu» - Latvijas Leļļu teātrī pirmizrāde pašiem mazākajiem

Latvijas Leļļu teātrī  6. oktobrī notiks iestudējuma "Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu" pirmizrāde.

Politisko kaislību nedēļā mazajiem skatītājiem sagādāts arī īpašs pārsteigums – iespēja iejusties vēlēšanu gaisotnē. No 29. septembra līdz 2. oktobrim visi skatītāji, kuri apmeklēs teātra izrādes Rīgas Latviešu biedrības namā, kļūs par Meža premjera vēlēšanu dalībniekiem. Uz šo goda amatu pretendē pieci jaunās izrādes "Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu" varoņi.

Brālīša Trusīša tēls Pētera Liepiņa balsī daudziem skatītājiem ir labi pazīstams no slavenā 1986. gada audioiestudējuma, kas plates formātā kļuva par neatņemamu bērnības sastāvdaļu daudzās tā laika mājās. Šoruden režisore Vija Blūzma afrikāņu pasaku pārvērtusi marionešu iestudējumā jaunākajai skatītāju paaudzei no trīs gadu vecuma, un tas no 6. oktobra būs skatāms Rīgas Latviešu biedrības nama Kamīnzālē. Sadarbībā ar komponistu Miku Frišfeldu un leģendāro leļļu animācijas filmu mākslinieku Gediminu Kotello tapis krāšņs un melodisks piedzīvojums, kas skatītājus aicinās ar drosmi un apķērību sargāt savas mājas un brīvību. Izrādes varoņu tehniski sarežģītās marionetes iestudējumā iedzīvinās aktieri Anrijs Sirmais, Santa Didžus, Arnita Jaunzeme un Lienīte Osipova.

Mežā dzīvo meža iemītnieki – lapsa, vilks, pele, vārna, trusītis – kuri ikdienā ir aizņemti ar saviem darbiem, ķildām un apcelšanos. Kādu dienu viņu dinamiskajā un pazīstamajā dzīves kārtībā ielaužas svešinieks – lielais Lauva, kurš nolēmis visiem uzkundzēties un ieviest savu kārtību – nebūt ne izdevīgu, patīkamu vai pieņemamu pārējiem. Kad diplomātiskie centieni ierobežot Lauvas patvaļu cieš neveiksmi, Brālītim Trusītim nākas izdomāt, ko iesākt ar nelūgto viesi, lai glābtu gan savu, gan draugu ādu.

Lai pirmizrādes gaidīšanu padarītu interesantāku, Latvijas Leļļu teātris parūpējies par īpašu un aizraujošu pieredzi skatītājiem. Apmeklējot šīs nedēļas nogales izrādes, katras biļetes īpašnieks pie kontroles saņems balsošanas žetonu, ar kuru varēs ievēlēt savu Meža premjeru. Vēlēšanās balotējušies 5 kandidāti – Nr. 1 Lauva, Nr. 2 Māsiņa Pelīte, Nr. 3 Māsiņa Lapsiņa, Nr. 4 Brālītis Trusītis un Nr. 5 Brālītis Vilks – ar kuru izstrādātajām programmām un meža darbu prioritātēm iespējams iepazīties teātra mājaslapā www.lelluteatris.lv un sociālajos tīklos. Pirms un pēc izrādēm skatītāji aicināti doties uz norādīto balsošanas vietu un izdarīt savu izvēli. Balsis tiks saskaitītas un vēlēšanu uzvarētājs paziņots izrādes "Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu" pirmizrādes dienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti