Kā bērnu motivēt izkustēties pēc attālinātajām mācībām?

Soļu skaitītājs telefonā var būt labs veids, kā motivēt bērnu izkustēties pēc garām stundām pie datora ekrāna attālinātajās mācībās, LTV raidījumam “4. studija” teica fitnesa trenere Nika Linde.

Trenere atzina, ka bērnu mazkustība attālināto mācību laikā ir viņai personīgi sāpīgs jautājums – astoņgadīgais dēls Gustavs nav bijis skolā kopš septembra: “Mācības notiek mājās, attālināti, tātad – pie datora. Tā poza, kādā viņš sēž pie datora, raksta… [Tā veidojas – red.], neskatoties uz to, ka esmu blakus un atgādinu, ka vajadzētu augstāk turēt galvu, nevajadzētu tik ļoti liekties uz priekšu.”

Padoms bez maksas

Vēlies saņemt padomu par dažādiem jautājumiem? Tev var palīdzēt raidījuma "4. studija" un LSM.lv rubrika "Padoms bez maksas", kurā viesojas dažādi speciālisti.

Pirmdien, 14.jūnijā, raidījumā viesosies Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētājs Jānis Skrastiņš.

Savu jautājumu notāram var sūtīt "Whatsapp" uz numuru 28 390 044!

Atbildes meklē LSM.lv rakstos un LSM.lv Facebook tiešraidē pirmdien pulksten 19.00!

Linde uzsvēra, ka bērnībā tiek ielikts nopietns pamats cilvēka stājai visam mūžam: “Šī paaudze visu dara uz priekšu, viņiem veidojas saīsināti muskuļi, kakla daļa iet uz priekšu, jo strādā tā daļa, kas ir pieprasīta, bet aizmugurējā daļa nestrādā, jo tā nav ikdienā noslogota. Sēž visu laiku ar kuprīti, ar galvu uz priekšu, ko prasa dators, “gadžeti”… Tad mēs brīnāmies, ka ir šīs kuprīša stājas un apaļie vēderiņi – viņi veic tikai vienu darbību.”

Kad bērns ir izmācījies, ir īstais laiks viņu “mest ārā no mājām”, ieteica trenere:

“Nekāda multene, nekāds sēdus stāvoklis! Tu, čalīt, nosēdēji no rīta līdz pusdienai sēdus, tu neesi izkustējies, tavs ķermenis visu laiku ir bijis kaut kādā savērptā pozīcijā. Labi, ja tas vēl ir pie normāla augstuma galda, nevis kā citi bērni mācās – uz grīdas, gultā, uz viena sāna, vai uz otra”.

Labs iemesls izkustēties ārā var būt soļu skaitītājs telefonā – trenere to izmanto arī sava bērna motivēšanai. Linde dēlam skaidrojusi, ka Pasaules Veselības organizācija viņa vecumā iesaka dienā noiet 12 līdz 17 tūkstošus soļu. “Tas ir vienkārši veselības ieteikums, tas nav sportistu ieteikums. Lai mūsu ķermenis spētu normāli dzīvot, atjaunoties, kustēties, viņam ir vajadzīga šī aktivitāte plus svaigais gaiss,” uzsvēra Linde.

“Viņam pašam bija interesanti, ko tas telefons parādīs. Mēs paskatāmies, cik tu šodien esi bijis aktīvs, viņš man parāda - 5000 (soļi). Es saku – lūdzu, ejam ārā, un tagad tu savāc tik, cik tev pietrūkst! Un tad viņš seko līdzi. Viņi dažreiz ar draugiem salasās kopā un, staigājot apkārt mājai, savāc (soļus). Tad nāk augšā. Tas bija ļoti labs motivators viņam,” pieredzē dalījās trenere.

  

Pilna intervija ar fitnesa treneri Niku Lindi par motivāciju kustēsties:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti