Garāžas sarunas

Vai viegli būt automobiļu restauratoram?

Garāžas sarunas

Stāsts par Swarovski kristāliem izrotātu Lamborghini

Kādus auto sēdeklīšus izvēlēties bērniem?

Kā atrast īsto bērnu autokrēsliņu?

Izvēloties bērnu autokrēsliņu, jāņem vērā, ka tam jābūt sertificētam, ar izturīgu karkasu un pārklātam ar ugunsdrošu audumu, padomus Latvijas Radio 2 raidījumā “Garāžas sarunas” sniedza bērnu autokrēsliņu tirgotāja Aiga Švalbe.

Zīdainim piemērotākais

Kamēr jāpārvietojas ar jaundzimušo, vislabākā izvēle ir pārnēsājamais krēsliņš ar rokturi. Tas ir ērts, jo mazulis vēl daudz laika pavada miegā. Ja ir nepieciešams bērniņu izcelt un pārnest, no šāda krēsliņa zīdainis nav jāizņem.

Tomēr jāpievērš uzmanība krēsliņa slīpumam. Braucot automašīnā, tas gan nedrīkst būt pilnīgā guļus pozīcijā, taču zīdainim nebūs piemēroti krēsliņi, kuros mazulis būs gandrīz sēdus.

Šajā vecumā svarīgs arī audums, no kura izgatavots autokrēsliņa pārvalks. Tas nedrīkst būt viegli uzliesmojošs, taču vajadzētu meklēt tādu, kas būtu pēc iespējas elpojošāks un mīksts.

Autokrēsliņam noteikti jābūt novietojamam pret braukšanas virzienu – tā mazulim ir visdrošāk.

Pēc gada vecuma – jauns

Augot bērnam, nākamais autokrēsliņš ir jāiegādājas apmēram gada vecumā. Joprojām drošākie ir tie, kas novietojami pretēji braukšanas virzienam.

Iegādājoties universālos autokrēsliņus, kas paredzēti bērniem līdz 36 kg svaram (apmēram 12 gadu vecumam), vispirms novieto pretēji braukšanas virzienam, vēlāk jau pagriež tā, lai mazulis sēž ar skatu braukšanas virzienā.

Pēc svara vai pēc auguma?

Autokrēsliņu var izvēlēties pēc viena no spēkā esošajiem standartiem – pēc bērna svara vai pēc auguma. Švalbe apgalvoja, ka bērnam piemērotākā izvēle ir auguma standarts.

Paliktnis – no trīs vai pieciem gadiem

Kamēr bērni nav sasnieguši trīs gadu vecumu, nevajadzētu steigties ar sēdināšanu uz paliktņa. Turklāt – ne visi aug vienlīdz strauji, tāpēc šo izvēli ieteicams atlikt līdz piecu gadu vecumam. Švalbe norādīja, ka bērna augumam jābūt sasniegušam 125 cm.

Bez paliktņa bērnu automašīnā drīkst sēdināt tikai tad, ja augums ir jau 150 cm.

Tikai sertificēti!

Autokrēsliņu cenu nosaka vairāki faktori, bet ne vienmēr dārgākais ir labākais.

“Ja karkasa plastmasa ir viegla un lokās, tad konstrukciju nevar uzskatīt par drošu. Jāpārbauda pārvalka auduma kvalitāte, ieteicams pievērst uzmanību drošības testu rezultātiem,” uzsvēra Švalbe.

Lai nerastos pārpratumi, vēlams pārliecināties par krēsliņa stiprinājumiem un sprādzēšanas siksnu konstrukcijas savietojamību ar automašīnā pieejamo.

Visiem autokrēsliņiem ir jābūt sertificētiem.

Citādi tos tirgot nedrīkst.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt