Jūs esat uzaicināti uz Rīgas dzimšanas dienu! Pasākumu ceļvedis ģimenēm ar bērniem

Rīgas svētkos īpaši domāts par ģimenēm ar bērniem. Mazajiem sagatavotas dažādas aktivitātes - izzināmas, vērojamas, tādas, kur pašiem iesaistīties.

Esam sagatavojuši Rīgas svētku pasākumu ceļvedi ģimenēm ar bērniem, vairāk informācijas svētku mājaslapā.

14. augusts

7 pasakas par Ņukucīti

 • Kad: 14. augustā un 16. augustā plkst. 14.00.
 • Kur: Kultūras un atpūtas centra “Imanta” Lielajā zālē .
 • Piedāvājums: Notiks režisora Vara Klausītāja veidotā Zīmējumu teātra izrāde visai ģimenei “7 pasakas par Ņukucīti”. Izrāde tapusi, iedvesmojoties no Aivara Neibarta pasakām. Dzejnieka pasakas tiek ne tikai stāstītas, bet arī zīmētas un izdejotas. Priekšnesums nepilnas stundas garumā rosina skatītājā iztēli un aicina izjust pasakas radīšanas klātbūtni. Papīrs tiek locīts, plēsts, ņurcīts, tas pamazām piepilda visu skatuvi. Izrādē zīmēšanai ir vadošā loma, to izpilda gleznotāja Anda Lāce, ar laikmetīgās dejas solo to papildina Agnese Bordjukova, un Varis Klausītājs pauž notikumus par Ņukucīti. Izrādē piedalās arī koklētāja Laima Jansone vai Latvīte Cirse. Izrāde ieteicama bērniem no 4 gadu vecuma. Ieeja ir bez maksas, iepriekš piesakoties – no 6. augusta zvanot pa tālruni 67181937 vai rakstot uz e-pastu [email protected], norādot vārdu, kontakttālruni un apmeklētāju skaitu no vienas mājsaimniecības. Vietu skaits ierobežots.

Pilsētvides izstāde “Šajā vietā pirms… gadiem”

 • Kad: 14. augustā 10.00 - 00.00, 16. augustā 00.00 - 22.00
 • Kur: Rīgas vēsturiskajā centrā un apkaimēs. Izstādes sākums Doma laukumā.
 • Piedāvājums: “Šajā vietā pirms.... gadiem” aicina Rīgas pilsētas iedzīvotājus un viesus iepazīt pilsētas vēsturi, dodoties pastaigā pa ievērojamām Rīgas vēsturiskā centra vietām un Rīgas apkaimēm, atklājot sev aizmirstus un varbūt pat nezināmus Rīgas pilsētas stāstus. Rīgas vēsturiskajā centrā un apkaimēs tiks izvietoti 20 informatīvie stendi, kuri rādīs to, kā Rīgā izskatījās pirms … gadiem.

Pastaiga-spēle bērniem un vecākiem “Vecrīgas eksperts”

 • Kad: 14. augustā no 15.00 līdz 21.00, 15.augustā no 10 līdz 21.00, 16. augustā no 09.00 līdz 20.00
 • Kur: Vecrīga, Rīgas svētku informācijas centrs.
 • Piedāvājums:  Rīgas svētku gailis aicina doties garākā pastaigā pa Vecrīgu un reizē piedalīties izglītojošā spēlē, kurā ikviens var kļūt par uzvarētāju un saņemt Vecrīgas eksperta nozīmīti.  Lai kļūtu par Vecrīgas ekspertu, vispirms jādodas uz Rīgas svētku informācijas centru pie Laimas pulksteņa un jāsaņem karte ar uzdevumu aprakstu. Kartē norādītas vietas Vecrīgā, kuras jāapmeklē, jāapskata un jāatzīmē pareizā atbilde uz jautājumu. Iespējams, ka atbildi jūs jau zināsiet, bet, bieži gadās, ka nepamanām lietas, kuras redzam teju vai katru dienu. Tāpēc šī spēle aicina pievērst uzmanību sīkumiem, kuri nebūt nav mazsvarīgi. Ātrumam šajā spēlē nav nozīmes, tāpēc varat pa ceļam atpūsties kādā no Vecrīgas āra kafejnīcām vai pavērot kāda cita svētku pasākuma norisi, kā arī apmeklēt objektus pašu izvēlētā secībā.  Kad visas atbildes atrastas, dodieties uz Rīgas svētku informācijas centru ar aizpildīto karti un saņemiet godpilno Vecrīgas eksperta nozīmīti.

15.augusts

Kultūras programma “Rīgas svētki mazajiem”

 • Kad: 15.augustā no 11.00 līdz 18.00.
 • Kur: Spīķeru kvartālā, Maskavas ielā 8.
 • Piedāvājums: Rīgas svētki mazajiem apvienos iedvesmojošu un radošu skatuves programmu, sniedzot lielu prieku un svētku sajūtu mazajiem apmeklētājiem.

Skatuves programmu atklās cikla „Patiešām Maziņiem” koncertizrāde “Centrāltirgus noslēpumi”, kurā piedalīsies Juris Kaukulis, Maija Sējāne, Lauris Valters, dejas studija “Freska”, Mārtiņš Miļevskis un Uģis Krišjānis. Koncertizrādi vadīs Karina Bērziņa.

Kā nākamie mazos skatītājus Rīgas svētkos priecēs viesi no Liepājas – Liepājas Leļļu teātris ar dziesmu spēli bērniem pēc Dz. Rinkules-Zemzares poēmas motīviem “Kā Ruksītim gāja”.

Turpinājumā uz skatuves kāps “Laboratorium.lv” zinātniskais teātris ar aizraujošu izrādi, kur vadītāji ar mazo skatītāju palīdzību interaktīvos eksperimentos atklās ķīmijas un fizikas aizraujošās tēmas.

Pēc zinātniskās izrādes uz skatuves uzstāsies Zīmējumu teātris ar izrādi “Vilks”, kurā uz baltajām papīra lapām mazo skatītāju acu priekšā aktieri spēlēsies ar valodu un vārdiem, tautasdziesmām, mūziku, mīklām un brīnišķīgiem zīmējumiem, izstāstot neskaitāmus stāstus par vilku pelēci.

Savukārt svētku programmas noslēgumā uz skatuves redzēsim cikla “Patiešām maziņiem” koncertizrādi “Pasaka par Puķuzirnīti”, kurā piedalīsies Atis Ieviņš, Evija Martinsone, Ieva Šmite, Sonja Misiņa, Jānis Porietis, Sergejs Jēgers. Koncertizrādi vadīs Karīna Bērziņa.

Programma:

 • 11.00–12.00 SIA “Latvijas Koncerti” cikla “Patiešām maziņiem” muzikālā izrāde “Centrāltirgus noslēpumi”
 • 13.00–13.45 Liepājas Leļļu teātra izrāde “Kā Ruksītim gāja”.
 • 14.15–15.00 Laboratorium.lv zinātniskā teātra izrāde.
 • 15.30–16.20 Zimējumu teātra izrāde “Vilks”.
 • 17.00–18.00 SIA “Latvijas Koncerti” cikla “Patiešām maziņiem” muzikālā izrāde “Pasaka par Puķuzirnīti”.

Pasākums “Pastāsti man par Rīgu!”

 • Kad: 15. augustā 11.00 - 17.00.
 • Kur: Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, Palasta ielā 4.
 • Piedāvājums: Programma atraktīvai, izzinošai, intelektuālai izklaidei kopā ar ģimeni un draugiem.

Programma:

 • 11.00, 13.00, 15.00 ekskursija “Rīgas gadsimtu stāsti”. Latviešu, krievu un angļu valodā – pēc pieprasījuma.
 • 11.00–17.00 orientēšanās spēle “Rīga un viņas brīnumainie noslēpumi”. Spēlē var piedalīties gan individuāli, gan ģimenes vai draugu grupiņas. Pēc spēles uzdevumu izpildes – gandarījuma balviņas.
 • 11.00–17.00 ekspresizstāde “Rīgas leģendas” – par Rīgas senajām leģendām, kas, balstītas gan reālijās, gan nostāstos, kas izdzīvojuši cauri gadsimtiem.
 • 11.00–17.00 retro fotosalons (ar personīgajām attēlu fiksēšanas ierīcēm).
 • 11.00–17.00 Kolonnu zālē – vēsturiski dokumentālas videofilmas par Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma dārgumiem no LTV cikla “Muzeju krātuvēs” (scenārijs - S. Sīle, režija – M. Dance).
 • 11.00–17.00 apskatei atvērtas muzeja ekspozīciju zāles.

Ieeja bez maksas.

 

Torņakalna Vadātājs – orientēšanās piedzīvojums Rīgas svētkos

 • Kad: 15. augustā no 12.00 līdz 19.00.
 • Kur: Uzvaras parkā.
 • Piedāvājums: Rīgas svētku laikā Rīgas iedzīvotājiem tiek dota iespēja piedalīties orientēšanās aktivitātēs Torņakalnā un Āgenskalnā. Dalībniekiem būs iespēja izvēlēties piedalīties vai nu orientēšanās labirintā, vai arī 1 stundas rogaininga tipa distancē, iepazīstot tuvāko apkārtni un tās interesantākās vietas.

1stundas rogainings

Dalībniekiem stundas laikā individuāli vai komandā līdz 2 cilvēkiem ar velosipēdu vai skriešus jāapmeklē kontrolpunkti (KP) pašu izvēlētā secībā. Uzdevums ir brīvi, orientējoties noteiktā apvidū, ar kartes un kompasa (iespējams arī bez kompasa) palīdzību iegūt pēc iespējas vairāk ieskaites punktu, ko piešķir par KP apmeklējumu.

Orientēšanās labirints

Orientēšanos labirintā – ierobežotā laukumā ar lentām tiks izveidots labirints, kurš precīzi tiks atspoguļots kartē. Tajā tiks iekārtoti kontrolpunkti, kuri secīgi jāapmeklē, nešķērsojot lentas. Viss labirinta laukums ir pārredzams, līdz ar to nav iemesls satraukumam par apmaldīšanos. Pieejamas būs 5 distances un pirmsstarta instruktāža. Atzīmēšanās ar elektroniskiem čipiem. Pašas vienkāršākās distances būs piemērotas bērniem, savukārt sarežģītākā – lietpratējiem.

 

Mirkļi no 2019.gada aviācijas svētkiem Spilvē.

Spilves aviācijas svētkiem – 100!. Aviācijas salidojums “Riga Fly-in 2020” un pastaiga Latvijas aviācijas vēsturē

 • Kad: 15. augustā no 12.00 līdz 18.00.
 • Kur:  Spilves lidlauka jaunajā attīstības teritorijā Daugavgrīvas šosejā 2.
 • Piedāvājums: Spilves lidlauka teritorijā apmeklētājiem būs izveidota #pastaiga, kas sniegs iespēju uzzināt interesantus faktus par Latvijas aviācijas vēsturi un šodienu.  Informācija būs izvietota atraktīvos stendos un pie foto sienām, kas būs fons neaizmirstamiem apmeklētāju portretiem.  Lidlaukā būs iespēja apskatīt dažādu paaudžu lidaparātus un uzzināt par to specifiku. Būs arī īpašs un Latvijā nekad nebijis lidaparāts – pārsteigums pat profesionāļiem.

#pastaiga Spilvē nebūs vienkārši kāju izkustināšana brīvā dabā, bet gan iespēja piedalīties izziņas konkursā. Informācijas centrā maršruta sākumā apmeklētāji saņems konkursa anketu. Atbildes uz jautājumiem būs atrodamas  #pastaigas stendos, rūpīgi apskatot izstādītos vēsturiskos lidaparātus. No pareizi aizpildītajām anketām notiks izloze, kuras uzvarētāji iegūs ļoti pievilcīgu galveno balvu, kā arī citus pārsteigumus – būs vērts būt vērīgiem!

Kamēr Spilves apmeklētāji pētīs visu, kas izpētāms, uz Spilves skrejceļa pacelsies un nolaidīsies dažādi lidaparāti - gan ļoti antīki, gan paši modernākie, gan lēnīgi un graciozi, gan paši ātrākie un manevrīgākie. Iespējams, ka redzēsim arī pašus labākos izpletņlēcējus.

Pasākuma laikā Spilvē darbosies vietējais FM radio, tādēļ apmeklētāji tiek aicināti ņemt līdzi savus sen aizmirstos pārnēsājamos radioaparātus – tajos skanēs papildus izglītojoša un izklaidējoša programma.

 

Sportisku aktivitāšu pasākums ģimenēm “Tu un Es esam spēks”

 • Kad: 15. augustā no 12.00 līdz 15.30.
 • Kur:  Maskavas dārzā, aiz Rīgas Nacionāla sporta manēžas, Kojusalas ielā 9.
 • Piedāvājums: Rīgas svētkos piedāvājam bezmaksas sporta aktivitātes visai ģimenei. Nav svarīgi cik tu esi fiziski gatavs un cik tu esi vecs vai jauns. Visiem ģimenes locekļiem būs pieejamas sportiski un jautri uzdevumi atbilstoši viņu fiziskās sagatavotības līmenim. Dalībniekus sagaida interesanti šķēršļi un uzdevumi ar ģimenes saliedētības ievirzi. Gadījumā, ja vecāki vai viņu bērni būs pārāk kautrīgi, lai piedalītos kopīgā startā, mēs parūpēsimies par individuālajiem startiem.

Pasākumā būs 3 izvēles iespējas:

1. Individuālie starti bērniem. Bērnus sagaida liela šķēršļu josla kura pārbaudīs viņu koordinācijas, ātruma, spēka un izturības īpašības. Joslā vajadzēs gan šaut ar loku, gan šķērsot piepūšamo atrakciju šķēršļus, izjust etnisko bruņinieku bruņas un viņu zobenus, rāpties kā Tarzānam, šķērsot ceļu pa slingu u.c.

2. Individuālie starti vecākiem. Pēc  kopīgas iesildīšanas un pēc tiesneša demonstrējuma dalībniekus sagaida sportiskie uzdevumi, kurus viņiem jāmēģina pabeigt pēc iespējas ātrāk. Visiem vecākiem mēs sagatavojām šķēršļus pēc kuru pārvarēšanas bērnu acīs viņi būs varoņi. Protams, mēs neaizmirstam par mūsu senioriem, kurus gaidīs specialie uzdevumi.

3. Komandas starti visai ģimenei. Mums ir svarīgi, lai ģimenes gūst tikai labas un pozitīvas emocijas, uzlabojot savstarpējas attiecības un kopīgi ejot cauri šķēršļiem, uzmundrinot un atbalstot savus komandas biedrus. Komandas startos svarīgi, lai komandā būtu vismaz 2 cilvēki ( mamma un bērns, tētis un bērns, brālis un māsa utt.), uzdevumos var piedalīties arī vairāki dalībnieku vienā komandā. Visos uzdevumus var finišēt tikai ar kopīgiem spēkiem.

Apbalvošanā katrs dalībnieks iegūs balvas un dāvanas no sponsoriem un saņems piemiņas medaļu par piedalīšanos Rīgas svētkos. Individuālajos startos tiek atzīmēti labākie sportisti un apbalvoti atsevišķi ar 1.,2., un 3. vietu ieguvēji.

Rīgas kauss burāšanā 2020

 • Kad: 15. augustā no 12.30 līdz  17.00. 16. augustā no 11.00 līdz  17.00.
 • Kur:  Daugavas akvatorijā, no Vanšu tilta uz jūras pusi.
 • Piedāvājums: Šīs ir vietēja mēroga sacensības dažādām jahtu klasēm. Pagājušā gada sacensībās pulcējās vairāk kā 150 dažāda vecuma burātāji – sākot no pavisam mazajiem, līdz burātājiem nopietnā vecumā ar daudzu gadu pieredzi.

Programma 15.augustā:

 • 12.30  Starts orientējoši Vanšu tilta rajonā.
 • 16.00  Pēdējais iespējamais starts.

Programma 16.augustā:

 • 11.00  Starts Daugavā, orientējoši Vanšu tilta rajonā.
 • 16.00  Pēdējais iespējamais starts.

*Programmā minētie starta laiki var tikt mainīti, ņemot vērā laika apstākļus.
Sacensību nobeigums uz ūdens abas dienas orientējoši pl.17.00, kas arī var mainīties, atkarībā no laika apstākļiem.

16.augusts

Jānis Preiss

Starptautiskās sacensības “Baltic Challenge Cup”

 • Kad: 16. augustā no 11.00 līdz 15.30.
 • Kur: Ķīšezerā, sacensību centrs – Roberta Feldmaņa ielā 8A.
 • Piedāvājums: Sacensības notiks trīs vēja dēļu klasēs: bērnu un jauniešu Techno293, Raceboard un Formula Windsurfing Foil klasē. Sacensībās dalību pieteikuši jau tādi zināmi sportisti no Latvijas kā vairākkārtēja pasaules čempione Raceboard klasē, Atēnu un Sidnejas olimpisko spēļu dalībniece, tai skaitā pagājušā gada Baltic Challenge Cup uzvarētāja Vita Matīse. Lai arī Covid-19 ir ieviesis savas korekcijas mūsu ikdienā, ceram un sagaidām arī sportistus no citām valstīm. Ik gadu Baltic Challenge Cup apmeklē mūsu kaimiņvalstu pārstāvji, un 2018. gadā uz sacensībām ieradās pat 14 valstu pārstāvji. Sacensību organizatori cer uz labvēlīgu vēja prognozi, kas ļaus iedot maksimālo startu skaitu dienā, ko paredz starptautiskie sacensību noteikumi.

Cirks starp debesīm un zemi

 • Kad: 16. augustā no 13.00 līdz 18.00.
 • Kur: Dzegužkalna parks, Buļļu un Dzegužu ielu krustojums.
 • Piedāvājums: “Cirks starp debesīm un zemi” programmā Dzegužkalnā varēsim baudīt lieliskas laikmetīgā cirka un ielu teātra izrādes, kā arī Rīgas cirka skolas darbnīcas, kurās ikviens – ar pieredzi vai bez, liels vai mazs, veikls vai mazāk veikls – varēs izmēģināt savas prasmes.

Cirque Entre Nous “Starp mums…” (Francija)
Dzegužkalna parka estrādē.

Cirka apvienībā Cirque Entre Nous darbojas vairāki dažādu tautību cirka mākslinieki: Eloīza savas cirka mākslinieces gaitas aizsākusi Parīzē, Matiass un Heremiass studējuši cirka mākslu Buenosairesā, Konstance un Deivids mācījušies cirka skolā Kvebekā, bet Sāra – Berlīnē. Viņi ir ceļojuši, sajaukušies ar dažādām kultūrām un kļuvuši par pasaules pilsoņiem. Izrādē “Starp mums…” (“Entre nous…”) kopā savīsies akrobātikas triki uz trijām ķīniešu kārtīm, deja, teātris un mūzika.

Murmuyo “Su-seso taladro” (Spānija)
Buļļu un Dzegužu ielu krustojumā.
Izrādē “Su-seso taladro” darbojas klauns Murmuyo, kura tēls tika radīts jau vairāk nekā pirms 15 gadiem Čīlē. Viņa skatuve ir pilsētvide, kurā viņš iejaucas un kuras kārtību maina, pārsvarā izmantojot kustību, mīmiku un nejaušu garāmgājēju iesaisti. Izrāde norisināsies ielu krustojumā, kur Murmuyo ķersies pie autosatiksmes regulēšanas.
 

Rīgas cirka skolas rotaļu laukums
Dzegužkalna parkā.

Rīgas cirka skolas rotaļu laukums darbosies paralēli cirka izrāžu programmai un būs veidots tā, lai pēc iespējas dažādāka vecuma bērni varētu iepazīt atšķirīgas cirka disciplīnas un iegūt pamatiemaņas. Laukumā būs 3 tematiskās zonas: objektu manipulācija ar Poi, veiklības stafetes un lielo burbuļu darbnīca.

Programma:

 • 13.00–13.40 Entre nous izrāde “Starp mums…” Dzegužkalna parka estrādē
 • 13.00–16.00 Rīgas cirka skolas rotaļu laukums Dzegužkalna parkā
 • 14.00–14.40 Murmuyo izrāde “Su-seso taladro” Buļļu/Dzegužu ielu krustojumā
 • 16.00–16.40 Entre nous izrāde “Starp mums…” Dzegužkalna parka estrādē
 • 17.00–17.40 Murmuyo izrāde “Su-seso taladro” Buļļu/Dzegužu ielu krustojumā

Lietus gadījumā izrāžu laiki var mainīties!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti