Kultūras ziņas

Evitas Hofmanes debija – stāstu krājums “Durvis”

Kultūras ziņas

Papildina nemateriālā kultūras mantojuma sarakstu

Izdota Jura Zvirgzdiņa “Rijīgā čūska un gudrā pele”

Jura Zvirgzdiņa grāmata bērniem «Rijīgā čūska un gudrā pele» pozitīvi novērtēta Frankfurtes grāmatu tirgū

Apgādā “Pētergailis” iznākusi rakstnieka Jura Zvirgzdiņa jaunākā grāmata bērniem “Rijīgā čūska un gudrā pele”. Izdevums jau pabijis Frankfurtes grāmatu tirgū, kur raisījis par sevi starptautisku interesi.

Rakstnieks Juris Zvirgzdiņš ir viens no ražīgākajiem bērnu grāmatu autoriem, un viņa jaunākā grāmatiņa bērniem “Rijīgā čūska un gudrā pele” izveidota kā komikss, un kā īpašs jaunums jau parādīta Frankfurtes grāmatu tirgū.

“Man šķiet, ka reti kuram latviešu rakstniekam galvā lidinās tik daudz dažādu ideju, ļoti neparastu ideju, kā Jurim Zvirgzdiņam. Kā viņam viņas nosēžas uz papīra, tas ir patiesi noslēpums. Bet, protams, nekad viņš nav slēpis, ka ļoti nozīmīgas ir daudzās grāmatas, ko viņš savā dzīvē ir izlasījis,” spriež Apgāda “Pētergailis” vadītāja Inguna Cepīte.

“Šis ir gandrīz starptautisks kultūras produkts, jo šis ir pirmais komiksa tipa izdevums, kura autors ir Juris Zvirgzdiņš. Un jāsaka, par grāmatu izrādīja diezgan lielu interesi gan franču, izdevēji, gan vācu izdevēji, īpaši norvēģu izdevēji, līdz ar to mums šķiet, ka varbūt esam sapratuši, māksliniece ir sapratusi, kas interesē starptautisko auditoriju.”

Grāmatu ilustrējusi un maketējusi jaunā māksliniece Vivianna Maria Stanislavska, kura šobrīd atrodas praksē vienā no Slovēnijas komiksu izdevniecībām.

“Kad saņēmu šo manuskriptu “Rijīgajai čūskai un gudrajai pelei”, es uzreiz redzēju, ka tur varētu notikt saspēle komiksa formātā, jo tur ir diezgan daudz dialogu, skaņas, un man likās, ka bērniem arī varētu būt interesanti pašķirstīt kādu grāmatu, kas ir vairāk komiksa formātā, ne tik ļoti klasiskā bilžu grāmatas formātā,” pauž māksliniece Vivianna Maria Stanislavska.

“Tas viss ir zīmēts ar roku, es izvēlējos radīt zīmējumus tušā, vēlāk tos ieskenējot un toņus pieliekot druscītiņ vēlāk jau digitāli.”

Inguna Cepīte secina, ka Latvijā laikam nav īpašu komiksu tradīciju: “Mums parasti ārzemju gadatirgos lūdz mazāk teksta. Esam smējušies, vai tiešām viņiem līdz skolas vecumam ir tikai bilžu grāmatas ar vienu teksta rindiņu apakšā un tad jau viņi tūliņ lasa Dikensu?”

Latvijas dalība starptautiskajā grāmatu tirgū Frankfurtē, iespējams, pavērs jaunus ceļus arī citu autoru bērnu grāmatām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti