Jūgendstila muzejā pasaku rīts «Stāsti par sunīti un kaķīti»

Februāra pasaku rīts muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” veltīts šobrīd notiekošās izstādes “Suns mākslā no jūgendstila līdz mūsdienām” galvenajam varonim – sunim. Svētdien, 18. februārī, plkst. 12.00 Jūgendstila muzejs aicina iepazīties ar neparastajiem Jozefa Čapeka grāmatas "Stāsti par sunīti un kaķīti" varoņiem.

Aktrises Marijas Linartes lasījumā ģimenes ar bērniem varēs uzzināt, kā sadzīvo sunītis ar kaķīti. Bērni tiek aicināti uz pasākumu ņemt līdzi savu mīļāko rotaļu suni.

Suns tiek dēvēts par cilvēka labāko draugu, un mīlestība un aizrautība, ar kādu suns tiek atainots dažādos materiālos, nu ir skatāma muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” notiekošajā izstādē. Jau izsenis cilvēki ir darinājuši suņu figūriņas no māla,  porcelāna, stikla, koka, metāla un citiem materiāliem. Izstādē “Suns mākslā no jūgendstila līdz mūsdienām” eksponēti vairāk nekā 150 dažādu suņu figūriņu. Muzejā ir apskatāma arī unikāla takšu figūriņu kolekcija, no kuriem viens eksponāts veicis ceļu pat no Japānas. Tā kā suņi ir arī daudzu literāru darbu varoņi, šoreiz pasaku rītā bērni kopā ar aktrisi Mariju Linarti

varēs noskaidrot, ko nozīmē dzīvot kā sunim ar kaķi čehu autora Jozefa Čapeka stāstos un kā veicās sunītim ar kaķīti, kuri bija nolēmuši darīt visu kā lieli cilvēki.

Iepazinušies ar sunīša un kaķītes piedzīvojumiem, pasaku rīta apmeklētāji varēs radoši un aktīvi pavadīt laiku muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” – spēlēt ornamentu spēli un uzcelt savu jūgendstila namu muzeja virtuālajā ekspozīcijā, kā arī greznās cepurēs fotografēties jūgendstila fotosalonā.

Uz pasākumu aicināti bērni vecumā no 4 līdz 8 gadiem, kā arī viņu vecāki vai pavadošās personas. Ieejas maksa katram apmeklētājam 3 eiro. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdz pieteikt dalību iepriekš, zvanot pa tālruni +371 67181465 vai rakstot uz e-pastu: [email protected]

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti