«Jautrā lasītava», Lielās spēles un «Bille» aicina ģimenes ar bērniem uz Ķīpsalu!

“Latvijas Grāmatu izstādē 2017” Ķīpsalā no 24.februāra līdz 26.februārim tiks gaidīti ņiprie un cītīgie mazie lasītāji. Bērnus, viņu vecākus un vecvecākus ar grāmatu varoņiem, autoriem izdevēji iepazīstinās “Jautrajā lasītavā”. Līdzās daudzveidīgajam grāmatu klāstam tiks piedāvātas arī intelektuālas spēles, īpaši tādas, kas veicina lasītprasmi, attīstošas un izglītojošas lietas, praktiski materiāli un idejas radošām nodarbēm.

Lai grāmatu lasīšana būtu iemīļota nodarbe visu mūžu, izdevniecības pēc iespējas vairāk cenšas radīt grāmatas bērniem, kuri, iemīlot burtiņus no mazām dienām, tos cienīs un iekāros arī vēlāk. Arī izdevniecība “Lauku Avīze” ar katru gadu palielina jaunajiem lasītājiem domāto grāmatu klāstu. Tikko grāmatu plauktā būs nonākusi bērnu detektīvsērijas “Agata Mistērija” 5. grāmata “Dodža kronis”, kas aizvedīs mazos detektīvus uz Venēciju un ļaus izbaudīt karnevāla gaisotni, kā arī grāmata pusaudzēm “WhatsApp meitenes” un bērnu jau iemīļotā sērija “Aguss un mošķi”.

Izdevniecības “Liels un mazs” vienmēr parūpējas par “karstiem” jaunumiem, kuri, tikko saņemti no tipogrāfijas, dodas ceļā pie izstādes apmeklētājiem! Pirmais jaunums ir Anti Sāra "Tā iet mūsu lietas". Grāmata iznāca 2013. gadā un ieguva gan Igaunijas Bērnu literatūras centra balvu “Gada rozīne”, kas tradicionāli tiek piešķirta gada visspilgtākajai un neparastākajai bērnu grāmatai, gan arī Igaunijas Kultūrkapitāla balvu bērnu literatūras nominācijā. 2014. gadā grāmata tika iekļauta Minhenes "Internationale Jugendbibliothek" sastādītajā prestižajā bērnu literatūras katalogā "The White Ravens". Otrs lielais jaunums ir sešpadsmitais BIKIBUKU laidiens #91 - #96. Bet ar to visi labumi, kurus dāsni sagādās izdevniecība “Liels un mazs” vēl nebeidzas! Sestdien plkst. 11.00 “Jautrajā lasītavā” notiks decembra beigās iznākušās grāmatas "Kus mul patarei! Kā Igaunijas leļļi bēga uz Latviju" atklāšana. Pasākumā piedalīsies rakstniece Sanita Reinsone un māksliniece Kristīne Jurjāne, kura ilustrācijām pozēt aicinājusi daudzas saviem paziņām un draugiem piederošas rotaļlietas, kuras būs klātienē aplūkojamas grāmatas atklāšanā. Pasākumā apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt autores lasījumu, uzdot jautājumus, piedalītes lēlošanā (sadziedāšanās) un pīt bizes gluži kā Tīmo-Nīmo.

Savukārt izdevniecība “Pētergailis” mazos lasītājus aicina doties Lielajā grāmatu ceļojumā apkārt pasaulei kopā ar vienu no populārākajiem latviešu bērnu literatūras autoriem, rakstnieku Juri Zvirgzdiņu un viņa jaunākās grāmatas varoni mazo Biti.

“Jautrajā lasītavā” 25.februārī plkst.13.15 mazuļus gaidīs arī rakstnieces Ineses Paklones grāmatu varones - olas no visas pasaules, kuras nevardarbīgi pretosies Lieldienu olu cīņām. Pasākumā izspēlēs erudīcijas spēli, kuras galvenā balva būs īsts ceļojums.

“Apgāds Zvaigzne ABC”, kā allaž, ir sarūpējis veselu klāstu ar jaunām grāmatām, kā arī aicinās vecākus, vecvecākus ar mazuļiem uz “Jautro lasītavu”. 25. februārī plkst.12.00 pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērnus uz darbošanos aicina Zeķu Zaķis un Līna Ivanova, jo būs grāmatas “Zeķu Zaķa dzimšanas diena” atvēršanas svētki. 26. februārī plkst.12.00 visi ir laipni aicināti uz bērnu grāmatu sērijas "Mākslinieki zīmē un raksta" atvēršanu! Darbīga stunda trīs mākslinieču - Dzintras Aulmanes, Agijas Stakas un Natālijas Kugajevskas - sabiedrībā!

24. februārī plkst. 12.15 un plkst. 13.20 „Jautrajā lasītavā” labo un radošo darbu apvienība (LURDA) aicina piedalīties “Atbildības stundā”, kas ir sirsnīgs un ļoti izglītojošs pasākums, kurā bērnus rosina domāt un just. Par atbildību stāstīs 8 gadus jauna, izglābta austrumeiropiete Lote un viņas saimniece – žurnāliste, fotogrāfe un skolotāja Zanda.

Visi Dabasdati.lv foruma draugi – vecāki ar bērniem, kuri aktīvi un aizrautīgi sekoja līdzi jūras ērgļa Durberta gaitām Durbes pusē, nu var ar īpašām sajūtām paņemt rokās tikko iznākušo “Jumavas” grāmatu. Jo īpaši patreiz, kad ar satraukumu un cerībām lūkojamies uz notikumiem ligzdā. “Ērgļu ģimenes gaitām mēs sākām sekot jau ziemā, kad tie tikko bija uzsākuši ligzdas būvēšanu, un beidzām rudenī, kad jaunais putns devās savās gaitās. Durberta gaitām sekoja līdzi ne tikai skatītāji no Latvijas — norises ligzdā tika skatītas vairāk nekā septiņus miljonus reižu no vairāk nekā 100 dažādām valstīm. Līdz šim tā ir bijusi populārākā no visām Latvijā uzstādītajām dabas tiešraižu kamerām. Durbes ērgļu ligzda interesēja ne tikai pētniekus — tā atklāja putnu pasaules burvību arī cilvēkiem, kas līdz tam par putniem īpaši neinteresējās“, spriež ornitologs Jānis Ķuze.

Sestdien, 25. februārī, plkst.15.15 - 16.15 "Jautrajā lasītavā" būs ļoti gaidīta tikšanās ar grāmatas "Brīnumola" autoru Imantu Bunkšu, kā arī Viesturu Ķerus un Jāni Ķuzi.

Nāc uz “Jautro lasītavu” un ielūkojies Pūķu salā! Tā mazos lasītājus uzrunā “Jāņa Rozes apgāds”, aicinot 26. februārī plkst.13.15 nākt uz pasākumu “Mazais pūķis Kokosrieksts un viņa draugi”. Bērni varēs iepazīties ar pirmajām trim vācu rakstnieka Ingo Zīgnera grāmatām par Pūķu salas iemītniekiem, izveidot savu plastilīna pūķīti, uzzināt par Kokosrieksta jaunajiem piedzīvojumiem, krāsot, zīmēt un labi pavadīt laiku, kamēr vecāki mierīgi apskatīs izstādi!


Vai gan ir kāds vecāks, kurš nebūtu lasījis Vizmas Belševicas “Billi”? Noteikti nē! Bet filmu gan vēl neviens nav redzējis, jo tā tikai top. Ieskatīties fragmentos, tikties ar filmas radošo komandu, režisori Ināru Kolmani – to varēs izdarīt svētdien, 26.februārī plkst.14.15 “Jautrajā lasītavā”.

Kā mūsdienās rodas pārtika un kā notiek miltu malšana, kāpēc baltmaize ir balta, bet rupjmaize tumša, un kas ir tie dzeltenie ruļļi uz laukiem rudenī? Atbildes uz jautājumiem zinātkārie lasītāji gūs sestdien, 25.februārī, plkst.10.30 “Latvijas Grāmatas” stendā, tiekoties ar "Kur rodas milti" grāmatas autori – pārtikas zinātnes doktori Kristīni Jacino. Grāmatu sērija "Kur rodas" bērniem saprotamā veidā un valodā stāsta par mūsdienās izmantotām tehnoloģijām pārtikas produktu ražošanā.

Izzinot ražošanas procesu un izmantoto rīku ilustrācijas, bērni iegūst zināšanas par dažādām profesijām, kas rada konkrēto produktu, un par pašu ražošanas procesu.

Vecākiem ar mazuļiem ieteikums sameklēt „Sapņu spalvas” stendu. Allaž ir patīkami iepazīties ar ko jaunu, jo īpaši, ja tā ir nesen izveidota izdevniecība, kas īsteno sen lolotu sapni par bagātīgi ilustrētām, fantāziju rosinošām un saturīgām bērnu grāmatām latviešu valodā. Katrai grāmatai ir savs īpašs stāsts, un tā raisa interesi par kādas pasaules tautas valodu un kultūru. Lasot un pētot grāmatu „Sapnis katrai naktij”, gan bērni, gan pieaugušie uzzinās daudz interesanta par ķīnas kultūru un kaligrāfijas mākslu.

Brīdī, kad gribas izkustēties un nodoties spēļu priekam, lielajiem un mazajiem lasītājiem ir jādodas pie “Lielajām spēlēm”! Vecāki kopā ar bērniem tiek aicināti spēlēt lielformāta galda spēles – cirku, riču-raču, koordinācijas spēles “Augšup”, atmiņas spēles un puzles. Lielformāta spēles attīsta radošo domāšanu un kustina ne tikai prātu, bet arī ķermeni. Ja gribi pats sev uzmeistarot “grāmatu lasāmās brilles”, te lieti noderēs “Irmgardes radošās darbnīcas”.

“Lielo spēļu” stūrītī viesosies arī pasaku tēli – rūķi no pasakas “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”, kuri labprāt uzklausīs mazo lasītāju stāstus par mīļākajām grāmatām.

Vai zini, kas ir aizvadītā gada dižpārdoklis - zilbju kāršu spēle “Burtošanas čempionāts”? Ja nē, tad “Kokmaizīšu” stendā Tevi gaidīs laipni darbinieki, kuri iemācīs spēlēt galda spēli ”Burtošanas čempionāts” STARTS ar PIRMO paplašinājumu. Burtot ir jautri! Ģimenes, draugu vidū vai pat latviešu valodas stundā. Šādu slavu ir ieguvusi zilbju kāršu spēle “Burtošanas čempionāts”. Spēles STARTA komplekts tika izdots 2015. gada nogalē, bet pagājušā gada nogalē tam pievienojās spēles PIRMAIS paplašinājums.

2014.gada nogalē Latvijā tika izstrādāta interesanta un noderīga spēles veida metode – kartītes “Stāstu stāstiem izstāstīju” (angliski - "Tell your Story") un 2016.gada sākumā  - spēle pāriem un pārīšiem "Parunāsim?!". Metodes autores ir  Ginta Salmiņa un Zane Veinberga.

26.februārī plkst. 13.00 - 14.00 “Rakstnieka viesistabā” notiks tikšanās ar Zani Veinbergu. Būs iespēja uzzināt par spēlēm, par tās mērķiem, izspēlēt praktiski "Stāstu stāstiem izstāstīju" kartītes, kā arī tiks atklāti daži noslēpumi.

Piektdien plkst.14.15 “Jautrajā lasītavā” uzstāsies “Knīpas un knauķi” - daudzu iemīļots bērnu ansamblis, kuram būs priecīgs notikums – diska un dziesmu krājuma prezentācija.

Kā vēl ģimenes ar bērniem interesanti varēs pavadīt laiku? Veidot papīra loksnes kopā ar “Papīra darbnīcu Cronquist “! Papīra loksnes izgatavošana no papīra masām dažādās krāsās, kas sagatavotas no džinsiem un pārstrādāta papīra – tas izklausās aizraujoši, vai ne? "SIA Amber Puzzle” piedāvās dažādas jautras un krāsainas puzles un spēles gan mazajiem, gan lielajiem. Izstādes laikā darbosies bērnu rotaļstūrītis, kur varēs atpūtināt kājas, kā arī klātienē izmēģināt salikt nopērkamās puzles. MUKI.LV ir sagatavojuši īpašu rotaļlietu izlasi, kas palīdzēs bērniem raisīties valodiņai un veicinās lasītprasmes attīstību un kognitīvās spējas. Stendā varēs atrast puzlītes, klucīšus, mozaīkas un citas attīstošas rotaļlietas pašiem mazākajiem, "Matador" koka konstruktorus un beznosacījuma spēļu objektus no "Moluk", kā arī radošos komplektus dažādiem vecumiem.

Arī šogad grāmatmīļu priekam “Latvijas Grāmatu izstādē 2017” darbosies “Grāmatu maiņas punkts”, kura sākuma kapitālā būs apmēram 3000 grāmatu dažādām lasītāju gaumēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt