Sadaļas Sadaļas

Jaunums mazajiem lasītājiem - Jura Zvirgzdiņa grāmata bērniem «Tobiass un Rakstnieks»

Izdevniecībā "Pētergailis" izdota Jura Zvirgzdiņa grāmata bērniem "Tobiass un Rakstnieks",  paziņojumā presei informēja izdevniecības pārstāvji. Grāmatas māksliniece Anita Rupeika.

Grāmata “Tobiass un Rakstnieks” top autoram nozīmīgā laikā – 2020. gadā Juris Zvirgzdiņš iegūst Mūža balvu Latvijas literatūrā. Un tā nav tikai sakritība – ar šo grāmatu rakstnieks paver noslēpumaino teksta radīšanas plīvuru, atklājot, ka viņa visslavenākais grāmatu varonis Tobiass vienmēr ir autora prātā, aktīvi līdzdarbojoties jaunu grāmatu sižetos. Izdevniecības ''Pētergailis''  grāmatu plauktos Jura Zvirgzdiņa grāmatu skaits ar Tobiasa tēlu sniedzas padsmit skaitļos. 

Visiem, kas kaut reizi mūžā ir izlasījuši vienu vai, iespējams, vairākas grāmatas, neviļus rodas jautājums, kā šī vai cita grāmata ir sarakstīta, no kurienes rodas grāmatas tēli un kā rakstnieks tos sameklē.

Jura Zvirgzdiņa grāmata “Tobiass un Rakstnieks” nedaudz atklāj grāmatas teksta radīšanas noslēpumus, kuros redzam, ka rakstnieks rakstīšanas procesā jau sarunājas un pastaigājas kopā ar saviem grāmatu tēliem.

Arī tad, kad Raksnieks ir pazudis nezināmā virzienā un viņa piezīmju blociņa lapas: “Tas ir pret vēju, - Rakstnieks paskaidroja un tūliņ sāka sekot milzīgai kaijai. Par aprakstītajām lapiņām viņš bija pavisam aizmirsis. Labi, ka Tobiass atgādināja. Un šodien Rakstniekam aizmirsies zīmulis. Kāpēc Tobiasam nekas neaizmirstas? Vismaz - gandrīz nekas.”

Grāmata atklāj, ka Raksnieka radītie tēli var dzīvot savrupi un autonomi no to radītāja, tiem ir sava dzīve un pat plāns, kā rītoties gadījumos, kad Rakstnieks ir aizmirsis par satikšanos ar Tobiasu.

”Klupdams krizdams viņš piesteidzās pie soliņa un, apkampis Tobiasu, piespieda viņu pie krūtīm.

Tobiass gribēja pateikt kaut ko ļoti ļoti indīgu, bet, pamanījis Rakstnieka acīs asaras, pārdomāja.

- Tā gadās. Arī es dažreiz esmu aizmāršīgs, - tomēr klusībā vēl pierūkdams, - bet tikai dažreiz!”

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt