Sadaļas Sadaļas

Jaunos un topošos vecākus aicina pieteikties «Vecāku izglītības programmai»

Mācības sākusi fonda „Plecs” veidotās "Vecāku izglītības programmas" pirmā jauno vecāku pilotgrupa. Programma izveidota, pateicoties sabiedrības saziedotajiem līdzekļiem labdarības maratonā  "Dod pieci! 2018". Speciālisti programmu novērtē kā ļoti kvalitatīvu un Latvijas vecākiem atbilstīgu. Šai programmai iespējams pieteikties visā Latvijā.

Kopš "Dod pieci!" akcijas strādāts, lai izveidotu programmu, kuru ieviest Latvijā tiem vecākiem, kuri ir bērniņa gaidībās vai audzina bērnu vecumā līdz trim gadiem. Jaunā vecāku izglītības programma ir unikāla - tā izstrādāta īpaši Latvijai un ir pirmā šāda veida programma pasaulē, kas paredzēta tieši jaunajiem vecākiem, Latvijas Radio pauda fonda “Plecs” vadītāja Inga Oliņa.

Intervija ar Ingu OliņuDaira Zīle

 

Projektā piesaistītie profesionāļi uzskata, ka “šī ir kvalitatatīva, vienkārši saprotama, loģiski sakārtota programma, kas padara mūsu emocionālās attiecības ar līdzcilvēkiem daudz vienkāršākas, vieglākas, saprotamākas,pieejamības. Tuvība un drošs piesaistes veids ir daudz efektīvāks nekā kas cits,” izveidoto programmu raksturo fonda “Plecs” vadītāja Inga Oliņa.

Latvijas vecāki neatšķiras no vecākiem pasaulē, bet tomēr izkristalizējušās dažas nianses, kas saistās ar mūsu pieredzi bērnu audzināšanā, piemēram,  mēs esam atturīgi.

Mērķis, uz kuru tiekties ar šo apmācību, ir vecākiem mācīt harmonizēt savas attiecības ar bērniem, apzināties bērnu vajadzības un nodrošināt attiecības, kurās vecāki ir drošs atbalsts un rada iespējas realizēties bērna potenciālam.

Apmācības būs pieejamas visā Latvijā. Grupas ir nelielas – 12 līdz 16 cilvēki, lai radītu intīmu un drošu atmosfēru. Nodarbības ir lekciju un prezentāciju formā, ir arī praktiski uzdevumi un padomi, vecāki saņem sagatavotos materiālus.

24. jūlijā mācības uzsāka fonda „Plecs” veidotās "Vecāku izglītības programmas" pirmā jauno vecāku pilotgrupa, kurā vecāki dod savus ieteikumus programmai. “Vecāku iesaiste ir brīnišķīga, mēs jūtam, ka vecākiem kursi ir svarīgi. Galvenais ir vecākus iemācīt sadzirdēt un novērtēt savus bērnus,” pauž fonda “Plecs” vadītāja Inga Oliņa.

Nākamo grupu mācību datumi būs zināmi augustā. Pieteikties mācību programmai var mājaslapā.

Pieteikšanās bezmaksas vecāku izglītības programmas apmācībām turpinās. Pieteikties var, apmeklējot vietni www.vecakiem.plecs.lv. Pieteikties var topošie vecāki bērniņa gaidībās un vecāki ar bērniem līdz 3 gadu vecumam. Vecāku izglītības programmai līdz šim saņemti vairāk nekā 300 pieteikumi.

KONTEKSTS

Labdarības maratonu "Dod pieci!" ik gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Līdz šim aizvadīti pieci labdarības maratoni.

2018. gadā "Dod pieci!", turpinot 2017. gada labdarības maratona aizsākto tēmu, aktualizēja nepieciešamību veltīt vairāk un kvalitatīva laika bērnam. Par savāktajiem ziedojumiem tiek veidota un īstenota jauna mācību programma vecākiem -  praktiskas un psiholoģiskas mācības, kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un kā nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm. Tika saziedoti 122 493.09 eiro. Te apskatāma atskaite par "Dod pieci! 2018" līdzekļu izlietojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt