Jauno mākslinieku sniegums – Liepājas Leļļu teātrī sācies darbs pie izrādes «Mežs»

Līdz ar maketa pieņemšanu Liepājas Leļļu teātrī sācies darbs pie vēl viena šopavasar gaidāma iestudējuma – "Mežs", ko veido jaunās paaudzes režisors Mārtiņš Gailis, izrādes leļļu meistare Alīda Pērkone. Liepājas Leļļu teātris ar šo iestudējumu īstenos ieceri vienu no četriem sezonas uzvedumiem uzticēt jaunās paaudzes skatuves māksliniekiem.

Mārtiņa Gaiļa veidotajā  izrādē  tēlu attiecības iedvesmojušas latviešu tautas pasakas. Šajā, tāpat kā citos mežos, dzīvo lapsas, vilki, lāči, zaķi un dažnedažādi putni.

"Meža skaistā puse atklās dabas krāšņumu un daudzveidību, neskaitāmos labumus, ko mežs sniedz saviem iemītniekiem, bet nomale – dīvaina paskata sēņotājus un viņu mežā aizmirstos "labumus" –  mašīnu riepas, vecu televizoru, kartona kastes un citus sadzīves atkritumus. Nomale būs  arī izraidītās Lapsas mājvieta. Bet cik ilgi ir iespējams dzīvot atstumtībā un vientulībā? Lapsa domās būs spiesta atgriezīsies pie notikumiem, kas to noveduši līdz dzīvei meža malā. Un sāksies Lapsas stāsts, tāpat kā viņas centieni atgriezties meža dzīvnieku saimē," tā galveno izrādes sižeta līniju iezīmē režisors.

Mārtiņš Gailis ieguvis bakalaura grādu Latvijas Kultūras akadēmijā kā dramatiskā teātra aktieris ar specializāciju leļļu teātra aktiermākslā. Līdzās uzkrātajai  aktiera un pedagoga pieredzei Mārtiņš Gailis  sācis sevi realizēt režijas laukā, un iestudējums Liepājas Leļļu teātrī būs jaunā režisora trešais patstāvīgais režijas darbs.

Savukārt izrādes scenogrāfiju un kostīmus veidos Elīna Valdmane, kas sevi pierādījusi gan virknē filmu projektu, gan veidojot kostīmus un scenogrāfiju izrādēm Liepājas un Valmieras teātros.  Elīna ieguvusi bakalaura grādu scenogrāfijā Latvijas Mākslas akadēmijā un maģistra grādu kā kostīmu māksliniece Antverpenes Karaliskajā mākslas akadēmijā.

"Sekoju Mārtiņa vadlīnijām. Viņš  izrādes priekšplānā licis galveno varoni Lapsu un tās divējādo raksturu. Līdzīgi kā monētai ir divas puses, arī Lapsas raksturs spoguļosies. Šī divējādā Lapsas un meža būtība atainosies scenogrāfijā un kostīmos. Scenogrāfiski darbība notiks piesārņota meža nomalē, kur atdzīvosies objektu teātra estētikā veidoti tēli," māksliniecisko ieceri atklāj Elīna.

Izrādes radošo komandu papildinās leļļu meistare Alīda Pērkone, lomās redzēsim Viju Mežali, Madaru Enkuzenu un Andri Zeļonku. Iestudējuma pirmizrāde – 13. maijā plkst.12.00.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti