Sadaļas Sadaļas

Jauniešiem iespējams pārbaudīt savas zināšanas pasaules erudīcijas čempionātā

Jau otro reizi Latvijas jaunieši aicināti piedalīties pasaules erudīcijas čempionātā junioriem. Šogad čempionāts norisināsies 16. februārī, un kopumā tajā piedalīsies jaunie erudīti no gandrīz 20 pasaules valstīm.

Konkurss notiks sestdien, 16. februārī, paralēli aptuveni 20 valstīs visā pasaulē. Latvijā čempionāts norisināsies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) telpās Dzirciema ielā 16.

Konkurss sāksies plkst. 13.00 un ilgs aptuveni trīs stundas.  Piedalīties aicināti jaunieši, kas dzimuši 1995. gada 2. septembrī un vēlāk, tātad visvairāk gaidīti skolēni un studenti 14-22 gadu vecumā.

Erudīcijas čempionāta dalībnieki saņems 120 jautājumus (bez atbilžu variantiem) latviešu valodā un centīsies rakstiski sniegt pareizas atbildes. Jautājumi sagrupēti pa astoņām tēmām. Risināšana būs sadalīta divos 45 minūšu garos puslaikos. Risināšanas laikā nav atļauta grāmatu, viedtālruņu un citu informācijas palīglīdzekļu izmantošana, kā arī sarunas ar citiem risinātājiem.

“Konkursa laikā galvenokārt noskaidros zinošākos faktu līmenī, tomēr arī radošas domāšanas spējas dos zināmas priekšrocības, jo ir jautājumi, kur nepieciešama radošā pieeja. Turklāt, vērtējot atbildes, tiks apkopoti labākie rezultāti tikai septiņās no astoņām kategorijām – tas sniedz iespēju parādīt savas stipras puses katram dalībniekam.

Jautājumi būs latviešu valodā,  bet pēc vajadzības palīdzēsim ar sarežģītāko jēdzienu tulkojumu krievu valodā. Jautājumi tiks izsūtīti visai pasaulei ar vienādu saturu, tātad Latvijas objektu un personu jautājumos būs maz vai var neparādīties vispār.

“Katra pieteicēja zināšanu pašnovērtēšanai iesakām IQA jautājumu komplektu ar atbildēm, kas tiks publicēts eruditi.lv mājaslapā. Ja redzat sev vismaz piecas pareizas atbildes, varbūt ir vērts pieteikties konkursam,” skaidro Latvijas Erudīcijas līgas valdes loceklis RSU docents Uldis  Apsalons.

Visu dalībnieku rezultāti tiks nosūtīti uz IQA centru un būs redzami vispasaules sarakstā. Kad Latvijas jaunieši piedalījās pasaules erudīcijas čempionātā pirmoreiz 2017. gadā, labākais no mūsu valsts ierindojas 20. vietā pasaules reitingā starp vairāk nekā 600 dalībniekiem. 

Plašāka informācija par čempionātu atrodama mājas lapā   http://juniorworldquizzingchampionships.com/, konkursa pilns nolikums publicēts Latvijas Erudītu līgas (LEL) mājaslapā www.eruditi.lv .

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt