Ģimenes studija

Bērniem trūkst spēju apzināties savu ķermeni. Palīdzēt var klusums

Ģimenes studija

Klāvs Radziņš: Pētot savu ciltskoku, mēs stabilāk nostājamies uz savas zemes

Problēmsituācijas jaunām ģimenēm, risinot mājokļa jautājumus

Jaunās ģimenes reģionos saskaras ar grūtībām tikt pie mājokļa kredīta

Veidojot ģimeni un pieaugot bērnu pulciņam, lielākais izaicinājums daudzām ģimenēm ir atbilstošas dzīves vietas atrašana un spēja to īrēt vai iegādāties īpašumā. Daudzām ģimenēm nepieciešami kredīti. Galvenā problēma kreditēšanā banku skatījumā ir cenu disproporcija piedāvājumā un pirktspējā.

Jaunai ģimenei ar bērnu, kuri plāno ģimenes pieaugumu, grūti tikt pie sava mājokļa ne tikai Rīgā, bet arī, piemēram, Līvānos un Preiļos. Tur, kā raksta kāds radio klausītājs, piedāvājums ir mazs, dārgs un sliktā stāvoklī. Saruna par mājokļu iegādi Latvijas Radio raidījumā  “Ģimenes studija”.

Jaunajām ģimenēm problēmas rada iespēja saņemt bankas kredītu mājokļa iegādei. ALTUM programma dod naudu pirmajai iemaksai (diferencēta - atkarībā no bērnu skaita ģimenē), kas ir liela palīdzība.

Ja naudu kredītam nedod banka, arī ALTUM nevar palīdzēt.

ALTUM mājokļu garantiju programmai noteikumi ir vienādi visos Latvijas reģionos, garantijas tiek izsniegtas kopā ar komercbankām. ALTUM palīdz jaunajām ģimenēm vai jaunajiem speciālistiem risināt kredīta pirmās iemaksas problēmu.

ALTUM pieredze rāda, ka, piemēram, Cēsīs ir par 30% lētāki mājokļi, salīdzinot ar Rīgu. Bankas kā kreditētājs skatās uz konkrētā reģiona ekonomisko situāciju un ekonomisko nākotni. Galvenā problēma ir disproporcija piedāvājumā un pirktspējā.

Hipotekārajā kreditēšanā svarīgi ir spēja aizņemties un kredītu atdot. Pirmā lieta, lai saņemta hipotekāro kredītu uz 20-30 gadiem, ir stabili, pierādāmi un saprotami ienākumi. Otrs faktors - konkrētais īpašums – cik lielu summu par konkrēto īpašumu var aizņemties. Bankas finansē kādu summu no vēlamā pirkuma, tas ir izskatāms katrā individuālā gadījumā.

Nākas sastapties ar īpašuma pārdošanas cenas un reālās vērtības disproporciju. Pareiza ir pircēja vēršanās pie vērtētāja, pirms risināt mājokļa pirkšanas jautājumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti