Jauna grāmata mazajiem par medijpratību – «Sazvērestības teorija»

Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā Solvitas Denisa-Liepnieces bērnu grāmatu  "Sazvērestības teorija". Grāmatu ilustrējusi Marina Heniņa. Grāmata ir paredzēta vecumgrupā 5+ un vēsta par izteikti aktuālu tēmu – medijpratību un to, cik viegli var rasties baumas un panika, kā arī kā stāties tām pretī, informē izdevēji.

Mežā lielas briesmas! Zaķim esot uzbrucis neredzēts briesmonis, un visi zvēri nu ir neziņā, ko darīt. Tikai drosmīgais ezis uzdrīkstas meklēt patiesību. Tikmēr baumas tikai aug un aug...

Atmosfēriski ilustrētajā stāstā bērniem "Sazvērestības teorija" autore un ilustratore ieved lasītāju teiksmainā pasaku mežā, kur zvēru ikdienu iztraucē neticams atgadījums – zaķis apgalvo, ka viņam uzbrucis neredzēts briesmonis. Bet kas tieši ir noticis? Katrs zvērs apgalvo ko citu, un drīz vien mežā sāk valdīt panika un neuzticība vienam pret otru. Asprātīgo tekstu papildina noslēpumainas ilustrācijas, kas atgādina alu zīmējumus un ēnas. Grāmata veidota vienotos sēpijas toņos, un krāsains ir tikai viens atvērums, kurā atklājas patiesība. Kāda tā ir – izlasi grāmatu un uzzināsi!

"Jau no tiem laikiem, kad cilvēki medīja mamutus, īpaša nozīme vienmēr bijusi informācijai par briesmām. Arī mūsdienās informācija par kaut ko potenciāli bīstamu, par draudiem un riskiem izplatās ātrāk nekā citas ziņas. Ja izplatīta līdz galam nepatiesa ziņa, pat, noskaidrojot patiesību par notikumiem un to iemesliem, uzpūstie informācijas briesmoņi turpina dzīvot paši savu dzīvi. Ko darīt, lai pasargātu sevi un citus no maldinošas informācijas?" grāmatas autore Solvita Denisa-Liepniece.

Grāmata būs labs palīgs sarunām ar mazo lasītāju par to, kā rodas baumas un maldinošas ziņas, par to, kā, pievienojot informācijai bailes, var rasties pavisam cits vēstījums un izcelties panika. Asprātīgais teksts un ilustrācijas nopietno vēstījumu padara viegli saprotamu un aizraujošu.

Dr. sc. comm. Solvita Denisa-Liepniece ir Vidzemes Augstskolas docente, viespētniece Ņujorkas Universitātē (2021–2022), parasti viņa raksta nopietnus pētījumus un rakstus par medijiem, dezinformāciju un ietekmējošo komunikāciju. Solvita pasniedz vairākās universitātēs un konsultē Baltijas un starptautiskās organizācijās, tostarp Baltijas Mediju izcilības centrā.

Kopā ar ilustratori Marinu Heniņu jau iepriekš radīta grāmata "Caps un ciet jeb Vilks – manipulators" (2019), kas vēstīja par piedzīvojumiem internetā. Marina Heniņa ilustrējusi tādas grāmatas bērniem kā "Zvēru lāde" (2017, "Latvijas Mediji") un "Eža kažociņš" (2019, "Latvijas Mediji"). Grāmatas tekstu asprātīgi atdzejojis Varenais Sēlis ("Zvēru lāde", 2017, "Latvijas Mediji").

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt