Jāņa Šipkēvica dziesmu izrāde «Zenīts» - par skolas laika maģisko pasauli

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 21. maijā plkst. 12.00 un 14.00 notiks  divas Jāņa Šipkēvica dziesmu izrādes “Zenīts”, kas vēsta par skolas gadiem kā maģisku pasauli, informēja SIA “Lielais dzintars”  pārstāvji. Atzīmējot mācību gada noslēgumu, uz izrādēm īpaši aicināti skolēni, viņu vecāki un skolotāji.

Dziesmu izrāde veidota kā paša komponista Jāņa Šipkēvica un viņa kādreizējā klasesbiedra, cikla dzejas autora Marta Pujāta emocionāls un dinamisks vēstījums par skolas gados piedzīvoto. “Zenītā” abi mākslinieki atklāj savus nedarbus skolā: gan to, kā braukuši ar liftu, ko bērniem darīt bijis aizliegts, gan kā atskrūvējuši skrūves tāfelei, kas uzgāzusies skolotājai uz kājām.

 Ar suģestējošu mūziku un asprātīgiem dzejoļiem izrāde sola pamodināt bērnu, kas mīt katrā no mums. “Zenītā” spēlē rotaļīgs un aizkustinošs orķestris, un divi dziedoši puikas atceras 90. gadu Domskolas gaiteņus, futbolu ar dzēšgumiju, picu pārtikas plēvē, skolotāju kurpju papēdīšu klikstoņu, Černi etīdes, "Air Jordan" un supervaroni Mario. Kā solistus koncertā dzirdēs Rīgas Doma kora skolas audzēkņus Eduardu Jansonu, Oliveru Veldri un  Emīlu Dzenīti. Uz “Lielā dzintara” Lielās zāles skatuves viņiem pievienosies “LNSO zenītansamblis” diriģenta Gunta Kuzmas vadībā. Izrādes režiju veidojis Viesturs Meikšāns, bet scenogrāfiju – Rūta Briede.

“Tas būs kā savdabīgs psiholoģisks seanss, kurā ar dažādu žanru kompozīcijām tiek atjaunotas saites ar skolas laika maģisko pasauli. Muzikāli cikls būs tāds, kuru savam iztēles orķestrim it kā būtu uzrakstījis bērns. Ar vēlmi izprast apkārt notiekošo un piešķirt tam kādu rotaļīgu, eksistenciālu, smieklīgu, aizkustinošu, pārpasaulīgu un puiciski ikdienišķu jēgu, ” par izrādi stāsta komponists Jānis Šipkēvics.

Komponists šo dziesmu ciklu komponēja 2017. gada vasarā speciāli Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) vasaras festivālam “LNSO vasarnīca”. Dziesmu izrāde “Zenīts” 2017. gadā tika nominēta balvai “Kilograms kultūras” un "Lielajai mūzikas balvai 2017" kategorijā “Gada uzvedums”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti