Izvēlēta Kaķpēdiņu bulvāra mūsdienu skaistākā kaķa bilde

Popularizējot rakstnieka Herberta Dorbes mantojumu, Ventspils muzejs aicināja piedalīties akcijā „Kaķpēdiņu bulvāra skaistākās mūsdienu kaķu bildes”, kur interesenti varēja iesūtīt savu kaķu skaistākās fotogrāfijas. No iesūtītajām 102 bildēm balsojumā noskaidrota skaistākā, paziņojumā presei informē akcijas organizētāji.

Tagad virtuālā izstādē balsošana ir noslēgusies - ir noskaidrota visuzrunājošākā kaķa fotogrāfija, kuras autore ir Agnese Žižmanova. Agnese saņems balvā Ventspils muzeja pārizdoto Herberta Dorbes pasaku grāmatas "Tas notika Kaķpēdiņu bulvārī" izdevumu ar grāmatas tapšanas materiāliem „Kā tas notika”, un CD ar raidlugu, ko sagatavojis Ventspils muzejs ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu (2014).

Kopumā virtuālā izstādē apskatāmas 102 iesūtītās fotogrāfijas, izstādē piedalās 23 individuālie dalībnieki un 33 skolotājas Daigas Andersones rosināti Pērses sākumskolas skolēni, kā arī konkursam atsaukusies Aizkraukles bezpeļņas sabiedriskā labuma dzīvnieku aizsardzības biedrība "Felida". Bildēs redzami kaķi no dažādām Latvijas vietām, piemēram, Ventspils, Liepājas, Limbažiem, Aizkraukles un Aizputes.

Kā veicināšanas un pateicības balvu Ventspils muzeja pārizdoto H. Dorbes izdevumu "Tas notika Kaķpēdiņu bulvārī" (2014) saņems arī kaķu mīļotājs Jānis Rudzītis no Liepājas – viņa neatkārtojamās kaķu fotogrāfijas ar Kurzemes dažādiem kaķiem spilgti attēloja kaķu dabu.

Apsveikumus saņem arī Daiga Andersone ar ģimeni un viņas skolēniem no Kokneses novada Vecbebriem. Ventspils muzeja piedāvātais konkurss Daigu ierosināja ne vien nobildēt mīluli, bet arī atrast un izlasīt H. Dorbes grāmatiņu ''Tas notika Kaķpēdiņu bulvārī''. Kā izrādījās - ne Iršu, ne Bebru, ne Kokneses bibliotēkās šīs grāmatiņas nemaz nebija, tuvākā vieta bija Pļaviņu bērnu bibliotēka, kur bibliotekāre grāmatiņu laipni ieskenēja un aizsūtīja. Tad, izlasot H.Dorbes darbu, Daiga konkursam piegāja radoši, piešķirot tam daudz lielāku vērtību un rosinot skolēnus arī iedvesmoties no latviešu autoru literatūras.

Paldies visiem, kas piedalījās! Lai kaķīgi laiski skaists ir šis pavasaris!

Virtuālā izstāde apskatāma šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt