Izveidota jauna LSM.lv «Bērnistabas» versija

Sabiedrisko mediju ziņu portāls LSM.lv no pamatiem atjaunojis savu pirmsskolas bērniem paredzēto satura vietni "Bērnistaba". Tā ir kļuvusi par modernāko Latvijas sabiedrisko mediju interneta projektu. "Bērnistabā" ir uzlabots tās lietošanas ērtums, adaptivitāte un radītas jaunas, attīstošas funkcijas. 

ĪSUMĀ

 • LSM.lv "Bērnistabai" ir jauna, daudz modernāka versija.
 • "Bērnistabā" ir virkne jaunu spēļu.
 • "Bērnistabā'' tagad ir jēga reģistrēties, jo bērni var krāt punktus un par to iekārtot istabu. 
 • "Bērnistabā" saturs veidots, pamatojoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas vadlīnijām pirmsskolai. 

"Darbošanās “Bērnistabā” ir padarīta interesanta un aizraujoša. Tā spēles formā māca nopietnas lietas - pazīt burtus, ciparus, lasīt, izdarīt izvēles, būt vērīgam, pazīt krāsas un formas un citas zināšanas un prasmes," saka "Bērnistabas" un LSM.lv vecāku satura redaktore Ināra Antiņa. Viņa norāda, ka bērnu vietne ļauj apgūt arī plašu tēmu loku – dabu, sabiedriskās norises, literatūru, mākslu un citas.

"Svarīgi, ka spēlēs ir ietverti pašpārbaudes mehānismi, tā ļaujot bērnam izvērtēt savas prasmes un zināšanas, kā arī iegūtie punkti ne tikai ļauj iekārtot savu virtuālo bērnistabu, izdarot izvēles, bet arī ir kā motivējošs faktors sarežģītāku uzdevumu veikšanai," atklāj Antiņa.

Vecāki “Bērnistabā” joprojām nav klātesoši, bet viņi tiek informēti par tās saturu, izmantotajām metodēm un bērna ieguvumiem, darbojoties “Bērnistabā”.  Šie visi faktori kopā “Bērnistabu” padara par drošu, radošu un interesantu jaunu zināšanu iegūšanas vietu.

LSM.lv pirmo "Bērnistabas" versiju publicēja jau pirms diviem gadiem, un to līdz šai dienai apmeklējuši vairāk nekā 100 000 lietotāji. Pie jaunās versijas LSM.lv strādāja aptuveni pusgadu, un šī pieredze tiks izmantota, lai attīstītu arī citus sabiedrisko mediju interneta projektus. 

"Esam ieguvuši jaunu pieredzi, kā veidot, uzturēt un dinamiski pielāgot lapai nepieciešamos resursus, lai panāktu mūsu sākotnēji uzstādītos mērķus: uzlabot lietošanas ērtumu, veikt lapas optimizāciju un adaptivitāti, attīstīt jaunas funkcionalitātes iespējas bērniem," saka LSM.lv Informatīvo sistēmu projektētājs Edgars Neimanis. 

“Bērnistabas” tehniskā un satura izstrādes darba kvalitātes vērtēšanas lielākās ekspertes bija LSM interneta lapu projektētāja Didža Videmaņa meitiņas, kuras testēja, vērtēja un pārbaudīja tēta veikumu.

Jaunās funkcijas: 

 • Iespēja pelnīt punktus ar un bez reģistrācijas, gan atgādinot, ka reģistrēšanās portālā joprojām ir vienīgais drošais veids, kā visus rezultātus droši saglabāt un sekot līdzi bērna darbībām.
 • Iespēja pelnīt punktus par video skatīšanos un audio klausīšanos, par spēlēšanas ātruma un rezultāta atkārtotu uzlabošanu (puzļu sadaļā). Punktu pelnīšana strādā ne tikai kā motivācija darboties "Bērnistabā", bet arī ir veids, kā bērnam novērtēt savu progresu, kā arī mudina bērnus darboties un atrast sev ko interesantu visā ''Bērnistabas'' piedāvājumā.
 • Iegūtos punktus var izmantot savas istabas - “Mana istaba” - iekārtošanai. Istabu var iekārtot, izvēloties visu – sākot no logiem, tapetēm un grīdas segumu, beidzot ar rotaļlietām.
 • Iespēja ieslēgt un izslēgt skaņu.
 • Informācija vecākiem ar konkrētu spēļu/materiālu skaidrojumiem, iespēju sazināties ar satura redakciju, izeja uz ''Bērnistabas'' sociālajiem tīkliem, informācija no LSM.lv vecāku sadaļas. Šī sadaļa ir kodēta.

Jaunas spēles:

 •  “Saliec vārdus!” -  šī spēle domāta bērniem ar dažādu zināšanu līmeni lasītprasmē. Tie, kuri tikai sāk apgūt lasīšanu, varēs salikt vārdus pēc parauga, pat nepazīstot burtus, tie, kuri jau nedaudz zina burtus, varēs pārbaudīt savas prasmes un gūt pieredzi vārdu rakstīšanā. Vārdi ir salikti kopā ar attēlu, kas ir viena no lasītmācīšanās metodēm – bērna atmiņā paliek rakstītais vārds saistībā ar nosaukto lietu. Šajā spēlē var uzlabot un nostiprināt savas zināšanas vārdu rakstīšanā un lasīšanā.
 • Atrodi ēnu! – spēle vērīgumam, iztēles attīstīšanai, uzmanības trenēšanai. Spēlē bērni strādā ar dažādām tēmām – figūras, dzīvnieki, jūras iemītnieki, kas paplašina bērnu zināšanas un mudina izzināt nezināmo.
 • Pulkstenis - ar spēles palīdzību bērnam skaidro diennakts laika noteikšanu ar pulksteņa palīdzību, māca saprast jēdzienus “stunda”, “minūtes”, “pusstunda”, “stundas ceturksnis”. Spēlē iestrādāts pašpārbaudes mehānisms, kas ļauj bērnam pašam saprast, kad uzdevums izdarīts pareizi, un šādi māca pazīt pulksteni.
 • Jauns saturs spēlē “Puzle”.

Konteksts:

“Bērnistaba” ir Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio interneta projekts bērniem, kuri mācās pazīt burtus, ciparus, apgūst vārdus, iepazīst dažādas norises sabiedrībā un dabā, apgūst jaunas prasmes. Tajā bērni var uzzināt daudz jauna, papildināt un nostiprināt bērnudārzā un mājās apgūto. Saturs veidots, pamatojoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas vadlīnijām pirmsskolai. 

"Bērnistabā" var skatīties arī animācijas, klausīties pasakas un bērnu raidījumus.

LSM.lv vecāku un bērnu sadaļa ir vieta, kur mēs sazināmies ar vecākiem, skaidrojot un iesakot, kā strādāt ar "Bērnistabas" materiāliem, publicējot dažādus materiālus par bērnu audzināšanu ģimenē un sabiedrībā.

E-pasts saziņai – [email protected], var sekot un sazināties arī sociālajos tīklos:  “Bērnistabas” ''Facebook'' kontā un tvitera kontā.

LSM.lv izveidots 2013. gada februārī, un tā produktu klāstā ir ziņu portāls LSM.lv trīs valodās - latviešu, krievu un angļu, sabiedrisko mediju satura atskaņotājs replay.lv un bērnu satura vietne "Bērnistaba".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt