Dienas ziņas

Talsu novadā atgriezies Āfrikas cūku mēris

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Animācijas filmiņa par masku nēsāšanu

Izveidota animācija, lai bērniem palīdzētu izprast masku nēsāšanas nepieciešamību

Lai palīdzētu vecākiem, skolotājiem un citiem bērnu audzināšanā iesaistītajiem pārrunāt ar bērniem masku nēsāšanas nepieciešamību Covid-19 pandēmijas laikā, Bērnu slimnīca ir izveidojusi dzīvespriecīgu animāciju.

Animācija iedzīvina Jāņa Šipkēvica radīto mūziku, vārdu autors ir Marts Pujāts. Animācijas autore ir māksliniece Inese Vēriņa-Lubiņa.

Noskaties animāciju!

 

“Šobrīd piedzīvojam laikus, kas nav līdzīgi nekam iepriekš pieredzētam. Un šādos apstākļos liels izaicinājums – atrast līdzsvaru starp drosmi uzticēties un “nestāvēšanu malā”.  Es ļoti cienu Latvijas mediķus, viņu viedokli, zināšanas un esmu ārkārtīgi pateicīgs par viņu titānisko darbu un neatlaidību. Ceru, ka šī dziesmiņa atvieglos mūsu ceļu uz kopīgu sapratni un atveseļošanos," savu iesaistīšanos komentē mūziķis Jānis Šipkēvics.

“Strādājot ar bērniem, esmu novērojusi, ka viņi ir gatavi pieņemt pārmaiņas un noteikumus, ja viņiem, gluži tāpat kā mums, pieaugušajiem, izskaidro to nepieciešamību. Masku nēsāšana ir vienkārša, droša un var pasargāt mūs ne tikai no Covid-19, bet arī no citiem slimību ierosinātājiem un alergēniem, ko medicīnā zinām jau sen. Ceru, ka šī animācijas filmiņa būs vērtīgs palīgs sarunu uzsākšanai ar mūsu mazākajiem sabiedrības pārstāvjiem,” stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārste Renāte Snipe.

Bērnu slimnīcas ārsti atgādina, ka medicīnas personāls un cilvēki, kas potenciāli varētu inficēt citus, ir izmantojuši šo aizsardzības līdzekli visā pasaulē jau gadu desmitiem, lai pasargātu apkārtējos. Tāpat arī cilvēkiem, kuriem dažādu iemeslu dēļ ir novājināta imunitāte, piemēram, bērniem ar onkoloģiskām saslimšanām ārstēšanās laikā, maskas ir bijis un joprojām ir svarīgs veids, kā sevi pasargāt.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības dēļ gandrīz visu mācību gadu vecāko klašu skolēniem jāmācās attālināti. Saslimstībai ar Covid-19 palielinoties, decembrī klātienē mācības notika tikai bērnudārzos un 1.–4. klasēs, skolās nodrošinot 3 kvadrātmetru platība vienam skolēnam. Iepriekš bija noteikts, ka skolās mācās arī 5.–6. klašu skolēni, kuriem arī jānodrošina 3 kvadrātmetru platība, taču no 7. decembra šo klašu skolēni mācās attālināti. 

Vēlāk valdība nolēma par vienu nedēļu – līdz 8. janvārim – pagarināt 1.6. klašu skolēnu brīvlaiku. Tāpat pieņemti citi drošības pasākumi Covid-19 izplatības mazināšanai, kas stājās spēkā 21. decembrī. Cita starpā noteikts, ka šā gada sākumā maskas skolās būs jānēsā kā stundu laikā, tā ārpus mācību procesa gan skolēniem, gan skolotājiem.

5. janvārī valdība nolēma, ka 1.–4. klašu skolēniem vēl par divām nedēļām pagarina brīvlaiku, tas rezultēsies arī ar mācību gada pagarinājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt