Izveido vadlīnijas skolēnu attālināto mācību sasniegumu vērtēšanai

Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar “Skola2030” ir izstrādājis vadlīnijas skolēnu attālināto mācību sniegumu vērtēšanai, lai pedagogiem, skolēniem un vecākiem būtu zināmi vērtēšanas noteikumi, pārbaudes darbu laiks un vērtējamie sasniedzamie rezultāti, video tiešraidē informēja projekta īstenotāji.

Vērtēšanas vadlīnijas ietver būtiskus ieteikumus skolām un skolotājiem sekmīga mācību gada noslēgumam, ņemot vērā attālināto mācīšanos, kas tiek īstenota ārkārtējās situācijas laikā. Tās izmantojamas kopā ar VISC un “Skola2030” jau agrāk piedāvātajām vadlīnijām attālināto mācību īstenošanai.

Noslēdzot izglītības posmu, skolēnu spējām nepieciešams saņemt novērtējumu. Vērtējums nepieciešams, lai dažādu līmeņu izglītojamie varētu turpināt mācības. Ja vērtējumu nesniegs, tad vidusskolēnus sertifikātu neesamība varētu ietekmēt nākotnē. Tāpat tas attiecas uz profesionālās izglītības audzēkņiem, uzsver Guntars Catlaks.

Vērtēšanas vadlīnijās ietverta informācija par atlikušā mācību laika sasniedzamajiem rezultātiem, atgriezeniskās saites nodrošināšanu vēl pirms mācību noslēguma vērtēšanas darbu īstenošanas.

Vadlīnijās ietverti aspekti, kas saistīti ar dažādu skolēniem pieejamo palīglīdzekļu un nestandarta risinājumu izmantošanu atbilstoši esošajai situācijai, kā arī ieteikumi uzdevumu veikšanas prasību izskaidrošanai, uzdevumu izpildei, refleksijas nodrošināšanai un sabalansētam ikdienas vērtējuma svaram ar noslēguma vērtēšanas darbu svaru moduļa, semestra, gada vērtējuma izlikšanā.

“Gan skolēniem, gan viņu vecākiem ir jāzina, cik daudz vērtēšanas darbu būs, kurā laikā, uz kādiem sasniedzamiem rezultātiem, kāds būs vērtējums,"

uzsver “Skola2030” vecākais eksperts Pāvels Pestovs.

Mācību sniegumu vērtēšanai attālināto mācību rezultātus summēs ar tiem, kas bija pirmskrīzes periodā.

KONTEKSTS:

Valdība nolēmusi, ka skolu centralizētie eksāmeni svešvalodās iepriekš noteiktajā laika posmā – no 12. līdz 15. maijam – nenotiks. Taču pašlaik valdība plāno, ka eksāmeni notiks, bet vēl tiek vērtēts, kādā veidā tos organizēt. Ja ārkārtējā situācija pēc 12. maija netiks pagarināta, valsts pārbaudes darbi 9. klasēm un centralizētie eksāmeni 12. klasēm varētu notikt jūnijā un jūlijā.

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā no 13. marta ir izsludināta ārkārtējā situācijā, kuras laikā mācības skolās notiek attālināti. Noteikta arī virkne ierobežojumu un aizliegumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti