Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

«Miega peles» – iztēles pīkstiens vienā cēlienā

Iztēles izrāde mazajiem skatītājiem - «Miega peles»

“Dirty Deal Teatro” pirmizrādi piedzīvojis iestudējums bērniem no piecu gadu vecuma – “Miega peles” jeb iztēles pīkstiens vienā cēlienā. Režisore Laura Pļavniece un dramaturģe Linda Rudene izdomājušas veidu, kā padarīt redzamas miega peles, kuras dzīvē neviens nav saticis, taču skaidri zina par to eksistenci.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Teātrī noticis neparasts gadījums, izrāde kaut kādu iemeslu dēļ aizkavējas, pazūd elektrība un pēkšņi teātra noliktavā parādās trīs neparastas “miega peles”. Arī viņas ir izbrīnītas ne pa jokam! Kas noticis? Kāpēc atklājies miega peļu neredzamības noslēpums?

Izrādes režisore Laura Pļavneice skaidro, ka, sākot strādāt pie izrādes, katram bija ļoti strikts viedoklis, kas ir miega pele. Un tad mēs sabijāmies, ja nu mēs sagrausim dzimtas nodotās tradīcijas un uzskatus par to, kādas ir miega peles. Bet ir skaidrs, ka ir forši spēlēties. Ziemassvētku vecītis visu laiku parādās, Lieldienu zaķis arī, bet Miega peles kaut kur malā noliktas, šī tāda viņu atgriešanās.

Mazās skatītājas Egija un Helēna peles izrādē raksturo kā smieklīgas un bišķiņ dīvainas kādreiz.  

Aktieris Jānis Kronis pauž, ka izrādē mēģināja radīt tādas peles, kas ir atšķirīgas no ierastā, kā mēs iztēlojamies miega peles. Varbūt viņas ir mazliet nešpetnākas nekā tās, par kurām stāsta bērnībā.

“Jā mēs esam diezgan nešpetnas miega peles, bet mēs mēģinām ar tiem bērniem, kuri atnāk skatīties izrādi, kaut kādā veidā sadraudzēties,'' peles raksturo aktieris Jānis Mellis.

Skatītāju Reini šī izrāde pat mazliet iemidzināja: “Mani interesē peļu stāsts diezgan labi, jo tas man dažkārt liek vairāk baidīties no pelēm, jo man ir neliela peļu fobija. Un man šķiet, es drusciņ ticu tām miega pelēm, un man nedaudz uznāca miegs tieši izrādes vidū, tāpēc es sapratu, ka tās miega peles ir īstas.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti