Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Saeimas priekšsēdētāju (AS) Edvardu Smiltēnu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Spēles lieliem un maziem senajā Rīgā

Izstādē apskatāmas seno rīdzinieku spēlētas spēles; bērnus aicina uz radošajām darbnīcām

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā durvis vērusi izstāde "Spēles lieliem un maziem. Spēļu un rotaļu piederumu arheoloģiskie atradumi senajā Rīgā. 13.–18. gadsimts".  Muzejā notiek radošās darbnīcas bērniem, kurās varēs pagatavot un iemācīties spēlēt seno rīdzinieku spēles.

Izstādē eksponēti senākie Rīgā uzietie spēļu piederumi, kas attiecas uz viduslaiku Rīgu 13. gadsimtā, kā arī dažādi spēļu elementi, kas līdz pat 18. gadsimtam izmantoti bērnu un pieaugušo rīdzinieku izklaidēs un praktisku iemaņu apguvē.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja  Arheoloģijas nodaļas vadītāja Ilze Reinfelde iepazīstina ar "dzirnavu" spēli, kura līdzinās mūsdienu "desu" spēlei, kā arī apskata šaha figūras – izstādē apskatāma vienīgā Rīgā atrastā reālistiskā šaha figūra, kura, iespējams, ir gatavota no ziloņkaula.

Līdz mūsdienu kauliņiem ir nonākusi Vidusjūras kauliņu spēle, bet Rīgā bija sava unikāla kauliņspēles sistēma, kur pretējā skaldņu summa bija citāda. Arheoloģiskajos izrakumos šie kauliņi ir atrasti, skaidroja Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļas vadītājs Vladislavs Ivanovs.

Irēna Strēle, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļas muzejpedagoģe bērnus aicina uz radošajām darbnīcām, lai pagatavotu senās spēles un varētu tās spēlēt, kā to darīja senie rīdzinieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti