Izstādē apskatāmas nozīmīgākās 100 gados Latvijā izdotās bērnu grāmatas

Rīgas Centrālajā bibliotēkā atklās Latvijas valsts simtgadei veltītu ceļojošo latviešu autoru bērnu grāmatu izstādi „100 grāmatas bērniem”, tajā varēs apskatīt katrā no Latvijas simtgades gadiem izdotās bērnu grāmatas.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Izstāde Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2. stāvā) tiks atklāta 11. oktobrī plkst.15.00.

Savas bērnības grāmatas izstādē varēs redzēt vairāku paaudžu cilvēki. Tās ir grāmatas, kas pieaugušajiem raisīs personiskas izjūtas un atmiņas par savu bērnību. Savukārt bērni līdzās pašu lasītajām grāmatām ieraudzīs tās, kas tapušas gadu desmitiem pirms viņu dzimšanas, grāmatas, ko lasījuši tēti, vectētiņi un vecvectētiņi.

Izstādē būs redzami gan latviešu literatūras klasiķu – Raiņa, Aspazijas, Kārļa Skalbes Annas Brigaderes u.c., gan padomju laika klasiķu – Annas Sakses, Zentas Ērgles, Žaņa Grīvas u.c., gan mūsdienu autoru – Ineses Zanderes, Valda Rūmnieka, Jura Zvirgzdiņa, Māras Cielēnas un citu darbi.

Izstāde atklāj arī dažādu laikposmu grāmatizdevniecības īpatnības – gan bagātīgi un krāšņi noformētos un ilustrētos pagājušā gadsimta 20. un 30. gadu iespieddarbus un mūsdienu bērnu grāmatu mākslas paraugus, gan kara un pēckara, kā arī pārejas laika askētiskos izdevumus.

Grāmatu kolekcijā ir gan dāvinājumi, gan antikvariātos un no privātpersonām iegādātas grāmatas, gan izdevumi no Rīgas Centrālās bibliotēkas un filiālbibliotēku krājuma.

Iecerēts, ka ceļojošā izstāde „100 grāmatas bērniem” tiks eksponēta Rīgas un Latvijas bibliotēkās un skolās.

Izstādi papildina eksponēto grāmatu katalogs ar īsu aprakstu par autoriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti