Ģimenes studija

Sociālie dienesti pārmaiņu priekšā un sabiedrības attieksme pret palīdzības lūgšanu

Ģimenes studija

Pieaug interese par izglītības iegūšanu ģimenē: vecāku un skolu pieredze

Programma "Latvijas skolas soma" kļūst arvien digitālāka

Izrādes, koncerti, radošās darbnīcas digitālā formā – kultūras pasākumu piedāvājums bērniem

Pandēmijas laikā kinoteātri, teātri un mākslinieki rod jaunus risinājumus, kā kultūras pasākumus padarīt pieejamus bērniem attālināti. Savu piedāvājumu formu maina arī programma “Latvijas skolas soma”, kura īpaši gatavo jaunus materiālus skolām.

“Latvijas skolas soma” radīta ar mērķi, lai reizi semestrī katram skolēnam būtu iespēja apmeklēt kādu kultūras notikumu klātienē vai skolā, ideju skaidro programmas „Latvijas skolas soma" vadītāja Aija Tūna.

Pandēmijas laikā programmas veidotāji kopā ar Kultūras ministrijas kolēģiem strādāja pie digitālā piedāvājuma, lai skolas varētu to izmantot. Situācija šajā mācību gadā saglabājās iepriekšējā un mākslinieki domāja, kā kultūras norises padarīt pieejamas skolēniem.

Programmas “Latvijas skolas soma” norises ir trīs kategorijās:

  • pirmā – tiešraides norises,
  • otrā – iepriekš sagatavoti darbi, kas ir digitāli pieejami,
  • trešā – materiāli, kas prasa kvalitatīvāku skaņas vai attēla sagatavošanu, apvienojot to ar tiešo saskarsmi kādā no digitālām platformām.

Populāri ir koncerti un koncertu sarunas, kas no koncerta kļūst par saturiski bagātu sarunu. Aija Tūna pauž, ka šobrīd strādā pie finanšu avotu meklēšanas, lai projektu turpinātu.

Dziedātājs Mikus Abaroniņš ar māsu Artu aktīvi papildina ''skolas somas'' saturu digitālā formātā. Sākotnēji radīja tiešsaistes koncertlekciju, vadot tiešraidē Ziemassvētku koncertu lekcijas. Digitāla vide, protams, neatsver tikšanos klātienē. Visām programmām sagatavo arī darba lapas, lai gūtu atgriezenisko saiti.

Attālināto kultūras notikumu piedāvājums bērniem

"Kino Bize" bērnu un jauniešu programmas vadītāja Paula Bērziņa aicina izmantot iespēju skatīties filmas un piedalīties attālinātās radošās darbnīcās, nepieciešamos materiālus nodarbībām saņemot pa pastu. Radošās darbnīcas tēma ir sasaistīta ar filmu.

Liepājas leļļu teātra reklāmas un sabiedrisko attiecību vadītāja Ieva Hmieļevska iepazīstina ar gaidāmajām pirmizrādēm – “Lote un brīvdienas” un “Mazais cilvēks”. Šīs un citas izrādes iespējams skatīties digitāli.

Raitis Zapackis jau gadu ieraksta pasakas, arī bērnu rakstītās. Viņš tās publicē sociālājā vietnē Facebook, šīs pasakas pieejamas arī Bērnistabā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti