Rīta Panorāma

"136 kāpieni" - Andra Freiberga personālizstāde

Rīta Panorāma

Tuvojas Eiropas sporta nedēļa Latvijā

Izrāde - darbnīca "Plastmasas huligāni"

Izrāde-darbnīca bērniem «Plastmasas huligāni» veltīta vides piesārņojuma problēmai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Šonedēļ Kaņepes Kultūras centra telpās pirmizrādi piedzīvos izrāde-darbnīca pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem "Plastmasas huligāni". Izrāde veidota pēc Agneses Vanagas grāmatas motīviem, vēsta raidījums "Rīta panorāma".

Iesakām pašiem mazākajiem!

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Izrāde "Plastmasas huligāni" veltīta aktuālai tēmai – vides piesārņojuma problēmai, tā rosina būt vērīgiem, lai saskatītu problēmas cēloņus, būt uzņēmīgiem un atbildīgiem un meklēt risinājumus, kā apturēt videi kaitīgu atkritumu nonākšanu dabā un novērst ekoloģisko katastrofu nākotnē.

Izrāde veidota kā radoša darbnīca, kurā bērni varēs skatīties izrādi un pēc tam kopā ar aktieriem praktiskā darbnīcā pārstrādās plastmasu. Tāpēc ieteicams uz izrādi līdzi ņemt plastmasas maisiņus, pudeļu korķus un plastmasas pudeles.

Izrāde ir stāsts par Čiekurkalna puikām brāļiem Klāvu un Intaru, kuri uz ielas nejauši sastop plastmasas maisiņu Dusmukuli. Viņš izrādās ne tikai dzīvs un runīgs, bet arī pamatīgi dusmīgs, jo apjautis savu bezjēdzīgumu. Līdzīgi kā visi vienreiz izlietotie un atkritumos izmestie maisiņi, tas uzvedas kā īsts huligāns - plandās pa ielām, pinas koku zaros un plunčājas peļķēs. Pilsētas, lauki, meži un jūras ir pilnas ar plastmasas maisiņiem.

Izrāde motivē mainīt situāciju ar dabas piesārņojumu. Izrādē palīdz plastmasas pārstrādes studija, plastmasu pārstrādājot dažādos noderīgos priekšmetos – pogās, rotaļlietās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti