Izplatās bērniem un grūtniecēm bīstami vīrusi; speciālisti iesaka nepulcēties iekštelpās, dezinficēt rokas un vēdināt telpas

Patlaban plaši izplatās sezonālie vīrusi, kas var būt īpaši bīstami zīdaiņiem. Slimību profilakses un kontroles centrs ziņo, ka jāpiesargās arī grūtniecēm.

Bērnu sezonālo vīrusu slimības
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Respiratori sincitiālais vīruss (RSV) nododas ne tikai, ja kāds inficēts cilvēks mums tiešā veidā uzšķauda," skaidroja pneimonoloģe Renāte Snipe.  "Diemžēl, ja šis inficētais cilvēks ir aizticis kaut kādus priekšmetus, īpaši mazi bērni pēc tam arī aiztiek šos priekšmetus, tad viņš arī var pēc tam ar šo RSV inficēties. Pat ja inficēto tieši nesatiek.

Tāpēc pirmais, ko mēs aicinām, īpaši zīdainīšu vecākus, hronisko slimību pacientus – ļoti plānot, kā jūs pavadāt brīvo laiku.

Un otrs, rēķināmies, ka mēs šobrīd atdodam imūno parādu un šā vai tā ar kādu no vīrusiem mēs varam saslimt."

"Mēs zinām, ka sieviete grūtniecības laikā ar gripu var slimot smagāk," stāstīja ginekoloģe Vija Veisa. "Par laimi, gripas vīruss neizraisa nekādas iedzimtas anomālijas bērniņam, bet mammas smagā slimības gaita gan var būt saistīta ar to, ka bērns dzims priekšlaicīgi ar visām no tā izrietošajām sekām."

Speciālisti norāda, ka no šiem vīrusiem izsargāties var tāpat kā no kovida – nepulcējoties iekštelpās, dezinficējot rokas un virsmas un vēdinot telpas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti