Iznākusi Kārļa Ķezbera pasaka bērniem un pieaugušajiem «Rūķu pasaules ceļojums»

Latvijā atgriežas rakstnieka Kārļa Ķezbera pasaka “Rūķu pasaules ceļojums”, kas tagad grāmatplauktā nostājas līdzās lasītāju jau iepazītajiem varoņiem – “Brencītim” un “Takšelim Makšelim”. Spilgtu un pasakainu iecentrējumu ar savām ilustrācijām pasakai dāvā jaunā un talantīgā māksliniece Elīna Skrapce. Grāmatu izdod apgāds “Mansards”.

Kad rakstnieks Kārlis Ķezbers (dzimis 1914. gadā Vecmokās – miris 2006. gadā Čikāgā), dzīvodams Čikāgā, rakstīja grāmatu “Rūķu pasaules ceļojums” (pirmizdevums 1961. gadā), viņš domāja par aizraujošu lasāmvielu jaunajam lasītājam. Tapa stāsts par trim rūķiem – Dari, Vari un Māri –, kas dodas apskatīt un iepazīt pasauli, tiesa, ne cilvēku pasauli, bet gan mājdzīvnieku, meža dzīvnieku, pļavas iemītnieku pasauli... Cūku ciems Vepraine, vistu ciems Cibas, zirgu ciems Rumaki, dzīvnieku pilsētiņa Metropole, Podniekkalns, skriešanās sacīkstes un vēl, un vēl... – mainās vietas, dzīvnieki, notikumi. Nē, šī nebūt nav mierīga pastaiga, kurā devušies rūķi! Grāmatā atklājas rakstnieka prasme interesanti stāstīt un tēlot, atrast katram tipisko, pasmaidīt un rosināt būt vērīgiem. Spraigi rit nodaļa pēc nodaļas, atklājas krāsaini dabas tēlojumi. ““Rūķu pasaules ceļojumu” var lasīt gan bērns, gan  pieaugušais, un katrs šajā aizraujošajā stāstā, pasakā, alegorijā atklās savu slāni, ne velti rakstnieks Jānis Širmanis saskatījis pat zināmu līdzību ar Džordža Orvela darbu “Dzīvnieku ferma” (1945).” – par grāmatu stāsta literatūrzinātniece Inguna Daukste-Silasproģe.

Kārļa Ķezbera pasaku “Rūķu pasaules ceļojums” pirmoreiz izdeva apgāds “Vaidava” 1961. gadā Linkolnā, ASV. “Rūķu pasaules ceļojuma” jaunajam izdevumam Latvijā ilustrācijas zīmējusi Elīna Skrapce, dizainu veidojis Guntars Sietiņš, rediģējis Jānis Oga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti