Iznākusi izziņas grāmata bērniem «Te, iekšā. Smadzenes tavā galvā»

Bērnu grāmatu izdevniecībā “Liels un mazs” iznākusi izziņas grāmata vidējā skolas vecuma bērniem “Te, iekšā. Smadzenes tavā galvā”. Grāmatu veidojušas portugāļu autores Izabela Miņoša Martinša (Isabel Minhós Martins) un Marija Manuela Pedroza (Maria Manuel Pedrosa), ilustrējusi Madalena Matozu (Madalena Matoso). No portugāļu valodas tulkojis Edvīns Raups, dzejnieks, pieredzējis spāņu un Latīņamerikas literatūras tulkotājs, paziņojumā presei informēja izdevniecības pārstāvji.

Šī apjomīgā izziņas grāmata domāta bērniem no 10 gadu vecuma. Tā veidota kā gudri un argumentēti, tomēr rotaļīgi uzrakstīts ceļvedis, kas aicina ceļojumā uz mūsu smadzenēm un atklāj lasītājam, kas īsti notiek viņa galvā. Kā rodas domas, emocijas un sajūtas, kā smadzenes vada mūsu ķermeni, atceras to, ko ir iemācījušās, kā tās ļauj cilvēkam pieņemt lēmumus un radīt kaut ko jaunu. Sapratni veicina lakoniskās, asprātīgās ilustrācijas. Līdzās uzticamiem zinātniskiem skaidrojumiem te atrodami bērniem labi saprotami dzīves piemēri un interesanti praktiski uzdevumi, kas palīdz trenēt atmiņu, valodu un radošumu. Nodaļā par smadzeņu attīstību cilvēka dzīves laikā pusaudži un viņu vecāki atradīs arī pārliecinošu izskaidrojumu pusaudžu dumpinieciskumam un emociju vētrām.

Grāmatas “Te, iekšā. Smadzenes tavā galvā” autores Izabela Miņoša Martinša un Marija Manuela Pedroza kopā strādā pedagoģiskās komunikācijas jomā, ilustratore Madalena Matozu ir daudzu izdevniecības “Planeta Tangerina” bilžu grāmatu māksliniece. Kopā ar viņām grāmatas tapšanā iesaistījušies virkne portugāļu zinātnieku. Latviešu izdevuma zinātniskais konsultants ir Dr. Mārtiņš Ennītis.

Šī grāmata būs vērtīgs palīgs un instruments arī skolotājiem un bibliotekāriem. Tās saturs un pārdomātā struktūra aicina un motivē lasītājus izzināt, pētīt, domāt, sajust un radīt pašiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt