Izdots Ievas Samauskas dzejoļu krājums mazajiem lasītājiem – «Gulošais policists un sapnis»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā latviešu rakstnieces un dzejnieces Ievas Samauskas dzejoļu krājumu “Gulošais policists un sapnis”. Ilustrāciju autore ir Evija Timma-Novika. Grāmata paredzēta bērniem vecumā no pieciem gadiem, paziņojumā presei informēja izdevniecības pārstāvji.

Ššš – gulošais policists sapņo! Paskaties apkārt: tavā pagalmā dzīvo lauva Muris, dziesmas ieķeras kokos un mākoņi rāda kino...

Ievas Samauskas dzejoļi ir kā krāsaini ziepju burbuļi vai sapņi, kuros parastais satiek neparasto, ļaujot mazajam lasītājam doties īstā iztēles un valodas rotaļu piedzīvojumā.

Rotaļīgi poētisko dzejoļu pasauli krāsās ietērpj Evijas Timmas-Novikas ilustrācijas, radot grāmatu, kur gan dzīvnieciņi, gan pasaku tēli un pat ikdienas sīkumi iegūst saulainu, asprātīgu un maigu noskaņu.

“Šie ir vieni no maniem agrākajiem dzejoļiem, kurus papildinājuši arī jauni un kuri visi kopā tad nu sagaidījuši savu pasaulē nākšanu. Tituldzejolis par gulošo policistu atnāca, ejot gar skolu un iztēlojoties viņu tur patiesi guļam un uzmanīgi klausāmies, kas notiek aiz skolas sienām. Ticu, ka lasīt, skaitīt un izzināt dzejoļus ir brīnišķīga nodarbe, kas attīsta bērnu iztēli un radošumu, palīdz priecāties un saredzēt parastajā neparasto. Esmu pārliecināta, ka viss ir dzejas vērts – gan lielais, gan mazītiņais, gan svarīgais, gan nesvarīgais un – varbūt tādu nesvarīgu lietu nemaz nav, jautājums, kā uz visu skatāmies,” par dzejoļu krājumu saka autore Ieva Samauska.

Grāmatas "Gulošais policists un sapnis" autore Ieva Samauska agrāk strādāja žurnālistikā, desmit gadus – žurnālā „Ieva”, bet kopš 2007. gada atgriezās Saldū, kur dzīvo kopā ar ģimeni un raksta grāmatas bērniem. Šajā laikā iznākušas gandrīz 30 dzejas un prozas grāmatas. I. Samauskas grāmatas vairākkārt nominētas J. Baltvilka balvai, tāpat tās labi novērtētas Bērnu žūrijā. Brīvajā laikā dodas garās pastaigās vai brauc ar velosipēdu (pāri gulošiem policistiem) baltās suņu lēdijas Albas pavadībā, kopj dārzu, dzied baznīcas korī, mācās spēlēt ukuleli un ada pirkstiņlelles – rūķus.

Māksliniece Evija Timma-Novika veidojusi ilustrācijas bērnu grāmatām, kā arī strādājusi ar dažādiem citiem medijiem, radot krāsainas un aizraujošas fantāzijas pasaules.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti