Izdota bērnu dzejas gadagrāmata «Garā pupa»

Biedrība "Ascendum" izdevusi jau septīto atjaunoto dzejas gadagrāmatu "Garā pupa". To sastādījusi dzejniece Inese Zandere, bet ilustrējusi māksliniece Aleksandra Runde, paziņojumā presei informē biedrības pārstāvji.

Grāmatā publicēti 55 jauni mūsdienu autoru dzejoļi, kā arī atdzejojumi bērniem, 71 pašu bērnu rakstīts dzejolis, luga un gan labi zināma, gan piemirsta bērnu dzejas klasika.

Grāmatā iekļauti Ingas Gailes, Ulda Ausekļa, Māras Cielēnas, Jura Kronberga, Arvja Vigula, Ievas Samauskas, Kārļa Vērdiņa un citu autoru dzejoļi, Māra Runguļa raksts par skaitāmpantiem, šī gada jubilāru – Friča Bārdas, Leona Paegles, Dzidras Rinkules-Zemzares, Māra Čaklā – dzeja, iepriekš nepublicēti Jura Italo Veitnera dzejoļi, dzejas izlase par veselību, trīs dzejā rakstītas pasakas un atdzejojumi no krievu, itāļu, spāņu un angļu valodas.

Tradicionāli "Garā pupa" ik gadu tiek atvērta Dzejas dienās, bet, ņemot vērā vīrusa draudus, šogad izlemts atklāšanas pasākumu klātienē nerīkot. Tā vietā grāmatas iznākšana atzīmēta ar piecām podkāsta sērijām, kuras bez maksas var noklausīties ikviens. Podkāstā dzejoļus no "Garās pupas" lasa aktieris Kaspars Znotiņš, bet sev mīļākos no grāmatā publicētajiem bērnu dzejoļiem lasa un komentē "Garās pupas" žūrija – mūziķis Renārs Kaupers, komiķis Jānis Skutelis, māksliniece Elīna Brasliņa, dzejnieks Marts Pujāts, LR 3 vadītāja Gunda Vaivode un grāmatas sastādītāja Inese Zandere.

Grāmatas ilustrācijās māksliniece Aleksandra Runde atsaucas uz pandēmijas sākumā piedzīvoto veikalu izpirkšanu un personīgo pārtikas rezervju veidošanu – viņa pupas zīmējusi dažādās kārbās, burkās un bundžās. "Garās pupas" dizainu veidojis Artis Briedis un Rūta Briede. 700 grāmatas eksemplāri ziedoti Latvijas skolām un bibliotēkām.

Biedrība "Ascendum" izdod dzejas gadagrāmatu "Garā pupa" kopš 2014. gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti