«Ilgonis un (Vis)visums» - Liepājas Leļļu teātrī pirmizrāde

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijā plaši pazīstamais Latvijas Universitātes pētnieks un astronoms Ilgonis Vilks, viņa nerimstošā zinātkāre un prasme ieinteresēt par Visumu apkārtējos mudinājusi dramaturģi Sandiju Santu radīt oriģinālu dramaturģiju iestudējumam “Ilgonis un (Vis)visums”, kas Edgara Niklasona režijā pirmizrādi piedzīvos šo sestdien, 22. augustā uz Liepājas Leļļu teātra skatuves, paziņojumā presei informēja teātra pārstāvji.

Visuma rašanās ir viena no lielākajām cilvēces mistērijām, ir bijusi un turpina būt daudzu eksistenciālu jautājumu pamatā. Tāpēc izrāde tiecas plaši atvērt logu uz zināšanām par kosmosu, kā arī rosina vēlmi meklēt un izprast savas un Visuma izcelsmes pirmssākumus. Radošā komanda izrādi tēlaini dēvē par Visuma ekspedīciju vienā cēlienā un to veidojusi kā saistošu un informatīvi piesātinātu piedzīvojumu sākumskolas vecuma bērniem.     

“Izziņa un pētniecība kļūst aizraujoša un jautra, ja šajā piedzīvojumā bērns var dalīties ar draugiem. Un izrādē tādi ir veseli trīs – astronoma Ilgoņa Vilka prototips, pētnieks Ilgonis Vilciņš un viņa kompanjoni suņi,” komentē lugas autore Sandija Santa.

Iestudējuma vizuālā estētika, kā arī tās divi galvenie varoņi - astro suņi Koss un Moss atsauc atmiņā aizvadītā gadsimta sešdesmitos gadus, kad Zemes orbītu kosmosa raķetē apriņķoja pirmie dzīvnieki.

“Izrādē esmu sapludinājis leļļu teātra un vizuālā teātra estētiku. Piemēram, kosmosa attēlus atveidojam, pludinot dažādu krāsu tintes uz sen aizmirstā kodoskopa,” atklāj izrādes režisors un vizuālās koncepcijas autors Edgars Niklasons .

Pirmizrādes notiks 22. un 23. augustā pulksten 12.00.         

Lugas režisors un vizuālās koncepcijas autors Edgars Niklasons, lugas autore Sandija Santa, lomās Ingars Gudermanis un Signe Apse, leļļu mākslinieces Krista Ķipure un Madara Mieriņa, komponists Kaspars Niklasons, zinātniskais konsultants Ilgonis Vilks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti