Ieva Jurjāne ilustrējusi latviešu mīļāko pasaku «Kaķīša dzirnavas»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 11 mēnešiem.

Kārļa Skalbes pasaka “Kaķīša dzirnavas” ir spēcīgs un izcils mākslas darbs, kas nebūt nav par vaimanām vai nožēlu, bet gan stāsts par kaķīti, kas spēj iziet smagu dzīves ceļu nevis prasot, bet dodot. 2014. gadā tā tika atzīta par nācijas mīļāko grāmatu. Nupat tapis jauns Kārļa Skalbes “Kaķīša dzirnavas” izdevums ar mākslinieces Ievas Jurjānes ilustrācijām.

Izdevniecība “Latvijas Mediji” un māksliniece Ieva Jurjāne aicina uz grāmatas atvēršanas svētkiem un ilustrāciju izstādes atklāšanu 2017. gada 13. novembrī pulksten14.30 Leļļu teātrī Rīgā, K.Barona ielā 16/18.

Kopā ar dziesminieci Ilgu Reiznieci varēs izdziedāt latviešu tautas dziesmas, bet fragmentu no grāmatas lasīs Leļļu teātra aktieris Edgars Kaufelds. Izstāde būs skatāma līdz 2018. gada 9. janvārim.

Lai arī laiki nāk un laiki iet, cilvēka daba un morāle mūžam paliek nemainīga, tomēr ikvienam allaž tiek dota cerība brīnumam un labajam, ko tik veiksmīgi nākamajām paaudzēm nodevis latviešu rakstnieks Kārlis Skalbe, saukts arī par “pasaku ķēniņu”.

Savukārt māksliniece Ieva Jurjāne ar liego, maigo, it kā caurspīdīgo zīmējumu starpniecību radījusi latviešu tautā tik iemīļotās pasakas trauslumu, smeldzi un latviskā sajūtu, taču tajā pašā laikā, izmantojot mūsdienu Rīgas arhitektūras klātesamību, pārmetusi tiltu uz šodienas tikumiem un dvēseles tumšajiem un gaišajiem gaņģiem.

Ieva Jurjāne: “Kārlis Skalbe ir izcils humānists un apbrīnojams stilists, kurš savās pasakās attīsta dziļi atpazīstamus tautasdziesmu un tautas pasaku tēlus. Manos zīmējumos Skalbes kaķītis no senajiem laikiem atnāk līdz mūsdienām, atgādinot, cik nemainīgi svarīga ir līdzjūtība un labsirdība arī šodien.”

Atbalstot ideju par latgaliešu valodas lietošanu, mācīšanu skolās un mācību līdzekļu izveidi, novembra beigās izdevniecība “Latvijas Mediji” klajā laidīs arī tautā tik iemīļoto Kārļa Skalbes pasaku “Kaķīša dzirnavas” latgaliešu valodā. Tādējādi arī dzīvē realizējot rakstnieka izteikumu: “Kāpēc vairot sāpes? Lai vairojas labāk prieks.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti