Kultūras ziņas

Izdots somu autores Johannas Sinisalo romāns

Kultūras ziņas

Marka Rotko centrā valda ziemeļniecisks miers

"Kaķīša dzirnavas" Ievas Jurjānes ilustrācijās

Ieva Jurjāne ilustrējusi «Kaķīša dzirnavu» jaunizdevumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Kārļa Skalbes pasaka “Kaķīša dzirnavas” 2014. gadā tā tika atzīta par nācijas mīļāko grāmatu. Nupat tapis jauns Kārļa Skalbes “Kaķīša dzirnavas” izdevums ar mākslinieces Ievas Jurjānes ilustrācijām.

Izdevums iznācis izdevniecībā “Latvijas Mediji”. Kopā ar grāmatas atvēršanas svētkiem notika arī ilustrāciju izstādes atklāšana. Izstādi var apskatīt Leļļu teātrī Rīgā, K.Barona ielā 16/18.

Kārļa Skalbes leģendārā pasaka “Kaķīša dzirnavas” pirms dažiem gadiem tika atzīta par latviešu nācijas mīļāko grāmatu. Nemaz nezinot šo faktu, māksliniece Ieva Jurjāne piekrita izdevniecības “Latvijas Mediji” aicinājumam uzzīmēt šai grāmatai jaunas ilustrācijas.

Māksliniece Ieva Jurjāne grāmatu ilustrējusi, izmantojot latvisku vidi:

“Es sapratu, ka nav vērts stāstīt pa kaut kādu kaķīti sensenos laikos tāltālā zemē, par ko mēs neko nezinām, jo tas humānais stāsts ir aktuāls arī šodien.

Tas, kā iziet cauri pārbaudījumiem un pārdzīvojumiem un kā ļaunu vērst par labu, ir aktuāli arī šodien, un tāpēc kaķīts manā versijā iziet cauri gan gadalaikiem, gan laikam vispār un, atnākot līdz pilsētai, viņš stāv pie Daugavas, un tur ir Vanšu tilts redzams, un aiziet uz pili, kas ir ne mazāk kā Rīgas pils ar Anša Cīruļa interjeru.”

Mākslinieces Ievas Jurjānes zīmējumos atpazīstamas Latvijas lauku ainavas, piesnigušās ābeles ir no Brīvdabas muzeja blakus bērnības mājām, bet cilvēkiem un kaķīšiem ir īsti prototipi dzīvē - piemēram, Princeses Ilzītes tēlam pozējusi mākslinieces Ievas Jurjānes meita Ģertrūde.

Novembra beigās tautā iemīļoto Kārļa Skalbes pasaku “Kaķīša dzirnavas” laidīs klajā arī latgaliešu dialektā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti