Ralfs gatavo

«Ralfs gatavo». Svētku torte

Ralfs gatavo

Makaronu gatavošana

Nazis

Ieteikumi, kā bērnam iemācīt virtuvē droši strādāt ar nazi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Mazajiem šefpavāriem ir svarīgi uzzināt, kādi virtuves rīki ir labi palīgi, gatavojot maltīti. Tāpat nozīmīgi apgūt labas prasmes darbā ar virtuves rīkiem. Piedāvājam ieteikumus, kā droši strādāt ar nazi.

Sarunai ar mazākiem bērniem iesakām izprintēt krāsojamu zīmējumu:

Dokumenti

Nazis

Lejuplādēt

619.78 KB

 

 

 

 

Nazis ir darbarīks, ko izmanto produktu griešanai. Ļoti senos laikos nažus izgatavoja no akmens, vēlāk arī no dažādu dzīvnieku kauliem. Bet, piemēram, Dienvidamerikā tos taisīja pat no zelta. Mūsdienās cilvēki lieto tērauda nažus, jo tie ir daudz lētāki un ērtāki.

Ralfs gatavo

Ralfs gatavo

Raidījums mazajiem gardēžiem!

  • Raidījuma vadītāji – Ralfs un viņa mazais brālis Martins.
  • Katrā raidījumā interesanta recepte, ieteikumi mazajiem pavāriem un izzinoša ekskursija, lai redzētu, kā pārtikas produktus iegūst un apstrādā
  • Raidījumu skatieties LTV1 sestdienās pulksten 9.00 un Bernistaba.lsm.lv.

Iegaumē:

  • Labs nazis parasti ir ļoti ass.
  • Turi to stingri – tā, lai tas neslīd un negrozās.
  • Griežot nesteidzies, turi pirkstus pietiekami tālu no asmens un skaties, lai tie ir noapaļoti, nevis taisni.
  • Un pats galvenais – nekad ar nazi nespēlējies un nelaizi to.

Nazis ir darbarīks, ko izmanto griešanai, duršanai vai nogriešanai. Tas sastāv no spala un asmens, kuram vismaz viena puse ir uzasināta. Ļoti, ļoti senos laikos nažus izgatavoja no akmens, vēlāk arī no dažādu dzīvnieku kauliem. Apmēram pirms pieciem tūkstošiem gadu, kad cilvēki iemācījās iegūt un apstrādāt metālu, nažus sāka izgatavot arī no vara un bronzas. Bet, piemēram, Dienvidamerikā tos taisīja pat no zelta.

Mūsdienās nažus pārsvarā izgatavo no tērauda – jo tas ir lētāk un ērtāk. Tie pieejami dažādās krāsās un formās, un ir speciāli piemēroti dažādu produktu griešanai. Piemēram, nazis ar robiņiem ļoti labi derēs, lai sagrieztu siltu maizīti.

Bet, neatkarīgi no tā, ar kādu nazi un kuru produktu tu griezīsi, atceries, ka labs nazis parasti ir ļoti ass. Tāpēc tev jābūt uzmanīgam, lai neiegrieztu pirkstā.

Pirms sāc darboties ar nazi, pārliecinies, ka dari to pareizi. Turi nazi stingri – tā, lai tas neslīd un negrozās. Griežot nesteidzies, pirkstus turi pietiekami tālu no asmens un skaties, lai tie ir noapaļoti, nevis taisni. Produktu turi tikai ar lielo un mazo pirkstiņu, bet ar pārējiem pirkstiem – tikai piespied. Un pats galvenais – nekad ar nazi nespēlējies un nelaizi to.

Izzināt virtuves instrumentu pielietojumu varat Bērnistabā, spēlējot spēles, krāsojot zīmējumus un skatoties recepšu video.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti