Iepazīstina ar Rīgas skolēnu radošo darbu krājumu «Skolas gaitu tautasdziesmas»

Interneta tiešraidē  piedāvā noskatīties Rīgas skolēnu dzejas darbu konkursa “Skolas gaitu tautasdziesmas” grāmatas atvēršanas svētkus, kur ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt par šī izdevuma tapšanu un iepazīt tā saturu, paziņojumā presei informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Skolēnu radošo darbu konkurss “Skolas gaitu tautasdziesmas” notika divu gadu garumā, aicinot Rīgas skolēnus radīt mūsdienīgus dzejas darbus, kas stilistiski pieskaņoti tautasdziesmu noskaņām. Konkursā skolēni gan paši iesūtīja savus dzejas darbus, gan  tika mudināti tos pierakstīt, apmeklējot vairākas Rīgas skolas.

Darbos pamatskolas un vidusskolas skolēni aprakstīja skolas ikdienu, mācību procesu un starpbrīžos piedzīvoto, attiecības ar skolotājiem un draugiem.

Konkursa gaitā vairāk nekā 100 skolēnu radītās mūsdienu tautasdziesmas tika apkopotas un izdotas grāmatā.

Radošo darbu konkursa mērķis bija veicināt skolēnu radošumu un aktualizēt tautasdziesmu žanru, kā arī ilustrēt aktualitātes mūsdienu skolas vidē un saglabāt šo laiku noskaņas kā savdabīgu vēstures liecību.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas situāciju, grāmatas atvēršanas svētki notiks interneta tiešraidē, kuras laikā izdevuma sastādītāji skatītājus iepazīstinās ar grāmatas tapšanu, būs darbu lasījumi, kā arī mūziķes Katrīnas Dimantas muzikāli priekšnesumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti