Iepazīsti pūču dzīvi! Izzinošas darbnīcas ģimenēm ar bērniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Šo sestdien, 9. aprīlī, pie Līgatnes dabas taku pūču mājas visiem interesentiem būs iespēja iepazīt pūču dzīves lielākos noslēpumus izzinošās darbnīcās, klausīties stāstus par šeit esošajām pūcēm, kā arī pašrocīgi pagatavot putnu būri, informē pasākuma organizētāji.

Tradicionāli pavasaris saistās ar gājputnu atgriešanos un putnu dziesmu treļļiem. Arī pūcēm šis ir īpašs laiks, jo pavasarī tās nodarbojas ar ligzdvietas iekārtošanu un mazuļu audzināšanu. Pūces pašas ligzdu nevij, bet izmanto piemērotas vietas dabā – iedobes zemē, dažādu putnu ligzdas un koku dobumus. Cilvēks arī var pūcēm palīdzēt, izgatavojot tām piemērotus būrus un izvietojot tos vietās, kurās pūcēm patiktu ligzdot.

Salīdzinot ar citiem putniem, pūču mazuļi pamet savu ligzdvietu agri, vēl nepieauguši un neieguvuši lidotprasmi. Tādēļ rodas mānīgs iespaids, ka mazuļi ir palikuši bez vecākiem. Tomēr tā nav taisnība, jo pieaugušās pūces ir tuvumā un mazuli pieskata. Tāpēc, atrodot pūčulēnu koku zaros vai uz zemes, to nevajag aiztikt, tas nav vecāku pamests.

Pasākumā būs iespēja apskatīt un iepazīties ar dažādiem putnu būriem, kā arī pašam izgatavot savu būrīti, kuru pēc tam varēs ņemt līdzi. Jāņem vērā, ka būrīšu sagatavju skaits ir ierobežots – kas pirmais brauc, tas pirmais naglo!

Vairāk informācijas pieejams vietnē www.ligatnesdabastakas.lv un pa tālruni 20043690.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti