Harijs Poters atgriežas! Pie lasītājiem dodas sērijas pirmā grāmata «Harijs Poters un Filozofu akmens»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

"Apgāds Zvaigzne ABC" sāk jaunu Harija Potera grāmatu sēriju izdevumu. 26. novembrī pirmā sērijas grāmata “Harijs Poters un Filozofu akmens” jau būs grāmatnīcu plauktos. Pirmās trīs pārdošanas dienas lielākajās grāmatu tirdzniecības vietās sērijas pirmo grāmatu būs iespēja iegādāties ar 20% atlaidi, paziņojumā medijiem informē izdevniecības pārstāvji.

Pasaulslavenais burvju zēns ar rētu pierē – Harijs Poters atgriežas Latvijā! Grāmatas par Hariju Poteru jau labu laiku nav bijušas pārdošanā, pat lietotas tās maksāja ievērojamas summas, un reti kāds bija ar mieru šķirties no saviem eksemplāriem. Taču aug jauna lasītāju paaudze, kas ilgojas uzaugt ar izcili aizraujošu lasāmvielu. Tāpēc "Apgāds Zvaigzne ABC" ar prieku paziņo, ka klajā nāk jauns Harija Potera grāmatu sērijas izdevums.

Britu rakstnieces Džoannas Ketlīnas Roulingas sarakstītā sērija par puisēna burvja piedzīvojumiem radīja tādu rezonansi, kādu pēdējā pusgadsimta laikā neatcerējās pat rūdīti literatūras speciālisti. Šīs grāmatas lasīja visi un visur – bērni un pieaugušie, tostarp tie, kuri līdz tam nevienai grāmatai nebija pat pieskārušies; lasīja mājās, bibliotēkās un transportā, kvēloja nepacietībā, gaidot katra nākamā turpinājuma iznākšanu, dibināja fanu klubus, kaislīgi diskutēja interneta forumos, organizēja nometnes, ekskursijas un pasākumus; cits pēc cita tika atvērti suvenīru veikali, necik ilgi – uz ekrāniem iznāca arī populārās sērijas ekranizācija un nedaudz vēlāk tika iestudēta arī luga. Šis “bums” nav aprimis joprojām, kaut gan pēc sērijas pirmās grāmatas iznākšanas pagājuši jau 22 gadi, bet sērijas pēdējo grāmatu lasītāji sagaidīja pirms 12 gadiem.

Arī Latvijai “Harija Potera trakums” negāja secen – tāpat veidojās naksnīgas rindas pie grāmatnīcām, aktīvākajiem faniem gaidot jaunās grāmatas parādīšanos, tāpat tika dibināts oficiālais fanu klubs, notika rosīgas diskusijas interneta vietnēs un, pats galvenais – grāmatu tirāžas no plauktiem pazuda vēja ātrumā. Interese par “zēnu, kurš izdzīvoja”, nav aprimusi vēl joprojām, un pašlaik ar burvju zēna piedzīvojumiem aug jau otrā, ja ne trešā bērnu paaudze. Šo atgriešanos neapšaubāmi novērtēs gan tie, kam iepazīšanās ar burvju pasaules dēkām vēl tikai priekšā, gan tie, kuri grāmatas jau lasījuši, jo jaunais izdevums nāk klajā uzlabotā un pārstrādātā tulkojumā un jaunā vizuālā noformējumā. Turklāt jaunajās grāmatās tiek iekļauti oficiāli papildmateriāli par Harija Potera pasauli – pirmajā grāmatā tā būs svarīga informācija par vienu no Cūkkārpas burvju skolas namu dibinātājiem, kā arī burvju skolas un apkārtnes karte.

No angļu valodas tulkojis Ingus Josts.

KONTEKSTS:

Latvijā pasaulē milzu popularitāti ieguvušās grāmatas par Hariju Poteru latviskotus izdevumus 2001., 2006. un 2011. gadā izdeva "Jumavas" grāmatu apgāda SIA "J.L.V". Izdevniecība "Jumava" pārkāpa noteikumus nododot izdošanas tiesības citai izdevniecībai - SIA "J.L.V" un turpināja grāmatas izdošanu un tirdzniecību pēc Harija Potera grāmatu sērijas licencēšanas tiesību beigšanās. 

Reaģējot uz šo faktu, autores Džoannas Ketlīnas Roulingas aģente paziņoja, ka Latvijā nedrīkst tirgot grāmatas par Hariju Poteru.

Par šo notikumu sašutuši bija grāmatu izdevniecības jomas pārstāvji norādot, ka pārkāpums met ēnu uz visu nozari.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti