Ģimenes studija

Pieaugušo attieksme pret naudu ir bērnības pieredzes vadīta

Ģimenes studija

Ozolu ģimenes ikdiena, audzinot piecus bērnus

Ieteikumi tiem, kas ar grāmatu ir uz jūs

Grāmatas pret viedierīcēm - kā bērnu ieinteresēt lasīt grāmatas

Svarīgākais lasīšanā ir patika un literatūras atbilstība vecumposmam, tikai tā bērni pievēršas lasīšanai, liecina grāmatnīcas “Mr  Page” darbinieku pieredze. Bbibliotēkas ir kļuvušas interesantas un aizraujošas, lasītāju skaits tajās aug, kas liecina, ka viedierīces nav uzvarējušas grāmatas.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Latvijas Radio raidījumā “Ģimenes studija” saruna par grāmatu nozīmi mūsdienu bērnu dzīvē.

Dažreiz vecāki, vēloties bērnus ieinteresēt par lasīšanu, iesaka savas bērnības mīļākās grāmatas, tomēr visbiežāk bērniem tās nepatīk. Vecāki bieži cenšas parādīt bērnam, ka grāmata var būt interesanta, ne mazāk interesanta kā viedierīcēs atrodamā informācija.

Bibliotēkā piedāvā bērnus pierakstīt no piedzimšanas brīža, vecāki var aizpildīt galvojumu.

Bibliotēka ir ļoti mainījusies, tagad ir arī bēbīšu rotaļu stūrītis, kur mazie var rotaļāties, kamēr māmiņa izvēlas grāmatas. Bibliotēkā ir arī grāmatas ar mīkstiem vākiem, kas piemērotas mazuļiem. Lasītāju skaits bibliotēkā pieaug. Bibliotēkā aktīvi nāk ģimenes, īpaši sestdienās, kad vecākiem brīvdiena.

Grāmatnīcā “Mr Page” rūpīgi pieiet satura izvēlei apvienojumā ar grāmatas noformējumu. Grāmatnīcā izvēlas grāmatu ne tikai satura, bet arī vāka dēļ, jo grāmata ir arī interjera elements. Grāmatnīcā ir arī jauno lasītāju klubs.

Bloga “Kārlis kāpēc” autors (12 gadus vecs) stāsta, ka lasa jau no mazotnes un tagad savu vienaudžu vidū ir liels fenomens, jo

viņa vecuma bērni neaizraujas ar grāmatu lasīšanu, tāpēc Kārlim nav, ar ko apspriest izlasīto, jo vienaudži nelasa.

Arī tāpēc ir vērtīgi lasītāju klubi, kur var apspriesties, argumentēt, noliegt, spēlēt spēles.

Arī bibliotēkās ir daudz iespēju pārrunāt izlasīto. Tāpat ir tematiskie pasākumi, kuri sasaucas ar dažādiem notikumiem. Šādos pasākumos bērni spēlē spēles, atbild uz jautājumiem, pilda anketas par izlasīto, diskutē.

Rīgas Centrālajā bibliotēkā apskatāma izstāde "100 grāmatas bērniem". Mūsu vēsturē katru gadu, neskatoties uz notikumiem un politisko situāciju, ir izdotas grāmatas bērniem. Īpašs ir 1945.gads, kad tika izdota tikai viena grāmata.

Portālā “Lsm.lv” vecāku un bērnu sadaļā brīvlaika nedēļā katru dienu tiks publicēta viena ideja, kā ieinteresēt bērnu iepazīties ar grāmatām.

Tiks piedāvāti materiāli, kā izveidot savu grāmatu, apkopot, atlasīt, sakārtot informāciju, mācīties secību, loģisku notikumu izklāstu un prasmes dažādās formās, izmantojot dažādus izpausmes veidus, izklāstīt ideju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti