Ģimenes studija

Bērnu drošība: gudrās ierīces var palīdzēt, jāzina arī rīcība dažādās situācijās

Ģimenes studija

Studiju iespējas Latvijā jauniešiem ar īpašām vajadzībām

"Kas notiek bērnudārzā" - iznākusi Danas Gulbes grāmata vecākiem

Grāmata «Kas notiek bērnudārzā» - palīgs bērnu vecākiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Tikko iznākusi grāmata "Kas notiek bērnudārzā", tās autore Dana Gulbe ir mamma un pirmsskolas pedagoģe. Grāmatā autore skaidro bērnudārzā notiekošo, runā par bērnu gatavību dārziņam un kliedē daudzos sabiedrībā valdošos mītus par bērnudārzu darba procesu, un bērna un vecāku sadarbību ar bērnudārzu. Raidījumā “Ģimenes studija” tikšanās ar grāmatas autori.

Grāmatā “Kas notiek bērnudārzā” var meklēt atbildes uz jautājumiem, kādā vecumā laist bērnu dārziņā, kurš bērnudārzs ir labākais, kā palīdzēt sagatavoties skolai u.c. Ideja par grāmatas tapšanu radās tad, kad piedzima Danas bērns un viņa saprata, ka pietrūkst vecākiem orientētas literatūras. Dana Gulbe ir bērnudārza audzinātāja, tāpēc uzskata, ka šī grāmata ir audzinātājas redzējums uz bērnudārzā notiekošo.

Šī grāmata ir arī palīgs vecākiem, lai saprastu to, ko audzinātājas ikdienā vecākiem nepaspēj pastāstīt.

Viena no grāmatā apskatītajām tēmā ir - kurš ir īstais brīdis, kad bērnam sākt apmeklēt bērnudārzu – tāds ir mūžīgais jautājums. Bieži nav izvēles, jo vecākiem jāatgriežas darbā.

Dana uzskata, ka līdz diviem gadiem ir veselīgi saglabāt bērna kontaktu ar vienu pieaugušo, bet situācija, kad viens pieaugušais darbojas ar 10 bērniem, nav piemērota mazam bērnam.

Bērna raudāšana un nevēlēšanās palikt bērnudārzā bērnam var būt traumējoša, tāpēc vecākiem jāiemācās atvadīties no bērna ātri un bez emocijām,

taču tas var ietekmēt bērna labsajūtu.

Rīgas 213. pirmsskolas iestādes vadītāja Liene Jurgenberga aicina vecākus atcerēties, ka bērni ir lieliski psihologi un var manipulēt ar vecākiem, lai nepaliktu bērnudārzā.

Vecākiem, palaižot bērnu bērnudārzā, ir vispirms emocionāli jāatlaiž bērns no sevis. Ja mammām un tētiem ļauj ilgi būt klāt bērniem bērnudārza adaptācijas procesā, tas nav labi citiem bērniem.

Dana uzskata, ka vecākiem nevajadzētu iet grupā kopā ar bērniem, lai bērns saprastu, ka bērnudārzs ir viņa vieta, kurā spēlēties un mācīties. Ir arī bērnudārzos pieeja, ka vecāki kopā ar bērniem var nedēļu adaptēties bērnudārzā.

Pirms došanās uz bērnudārzu vecāki visbiežāk uztraucas par praktiskām lietām - ēšanu, tualetes apmeklējumu, gulēšanu, tikai tad, kad šīs jomas ir izzinātas un sakārtotas, vecāki saskaras ar bērnu attiecībām, draudzēšanos ar citiem bērniem un citām jomām.

Lielāku bērnu vecākiem svarīgi zināt par bērnudārza procesiem. Bērnu mācīšana sākas no brīža, kad bērns sāk apmeklēt bērnudārzu. Ja piecgadnieka vecāki domā, ka tad, ja neko iepriekš bērns nav darījis, no pieciem gadiem spēs sagatavoties skolai, tie ir maldi, uzskata Liene Jurgenberga. Ir ģimenes, kuras bērnus uz dārziņu palaiž tikai no pieciem gadiem, lai sagatavotos skolai, tas bērnam var būt emocionāli un sociāli ļoti grūti. Jāņem vērā bērna sensitīvie periodi, kad ir dabiska interese par konkrētām jomām.

Par šīm un citām tēmām grāmatā varat lasīt plašāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti