Ģimenes studija

Ticēt pat neticamajam. Aivas Aumales un Jāņa Belinska stāsts par dēlu nākšanu pasaulē

Ģimenes studija

Drošāka interneta dienā pievērš uzmanību bērnu pavedināšanai internetā

Laulāto nodarbības var būt noderīgās arī ilgstošā kodzīvē

Ģimeņu konsultante: Laulība ir izaicinājums, krīze palīdz pārim mainīties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijā ir augsts šķirto laulību skaits. Laulību konsultanti raidījumā “Ģimenes studija” uzsver, ka, ja pāris nolemj darīt visu iespējamo laulības glābšanai, tas ir iespējams, jo pāris var saņemt palīdzību. Svarīgi saprast, ka laulības laikā attiecības mainās, jo mainās paši cilvēki.

Rihards un Viktorija Kostigovi, laulību konsultanti, un "Musulauliba.lv" satura veidotāji. Rihards 14 gadus ir laulībā ar Viktoriju. Laulībā nav bijušas lielas krīzes, bet ir bijušas grūtības.

Viktorija konsultantes darbā bieži saskaras ar problēmu, ka laulātie dažādus jautājumus ģimenē grib atšķirīgi risināt.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Laulība ir arī izaicinājums, jāmeklē risinājumi situācijai, jādomā, kur nepieciešams mainīties, laulāto attiecību risināšanu raksturo Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes draudzes mācītājs, laulāto kursu vadītājs Rinalds Grants.

Mākslas pedagoģe Ieva Granta uzsver, ka krīzes ir neatņemama laulības sastāvdaļa, kas palīdz mainīties. Krīze ir ieguvums abiem laulātajiem.

Rinalds Grants  vada laulību kursu, kurā ir daudz praktisku vingrinājumu, kas palīdz laulātajiem risināt dažādas situācijas – kā sarunāties, sadzirdēt un saprast otru, kā strīdēties – tēmas, kuras jāzina un ir palīdzošas abiem laulātajiem.

“Šķiet, ka vienīgā valsts palīdzība pāriem, kuri ir krīzē, ir laulības šķiršanas atvieglojumi. Šķiršanās iemesli ir banāli – viens otru neiepazīst, dzīvo pieņēmumos, nav gatavi piekāpties otra viedoklim,” pauž Grants.

“Ja pāris apņemas, ka nešķirsies, tad tas ir ļoti nozīmīgs faktors, lai meklētu palīdzību,” pauž Viktorija Kostigova.

Ieva Granta novērojusi, ka problēmas var risināt tad, kad cilvēks ir iepazinis pats sevi. Kopēju laulību var uzsākt divi sevi iepazinuši cilvēki: “Pāri bieži grib atjaunot tādas attiecības, kādas tās bijušas iemīlēšanās periodā, bet tas nav iespējams, tādi “taureņi” piedien tikai iemīlēšanās periodā.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti