Ģimenes dienā aicina izzināt rīdzinieku dzīvi ziemā senatnē

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā  12.janvārī notiks Ģimenes diena “Ziema Rīgas un rīdzinieku dzīvē – laikiem pāri”. Programmā  ekskursija bērniem kopā ar pieaugušajiem „Ziema un dzīve Rīgā pirms laiku laikiem – priekšmetu liecības un vēsturnieku atklājumi” un radošās darbošanās bērniem kopā ar vecākiem „Domā, izdomā, zīmē, būvē!”, paziņojumā presei informēja muzeja pārstāvji.     

Pulksten 12.00 un 15.00 uz ekskursiju „Ziema un dzīve Rīgā pirms laiku laikiem – priekšmetu liecības un vēsturnieku atklājumi” bērnus kopā ar pieaugušajiem gaidīs muzeja pedagoģe, vēsturniece Irēna Strēle.

Ekskursijas dalībnieki dosies ceļojumā “cauri laikiem”, iepazīstot rīdzinieku sadzīvi, akcentējot ziemas sezonas specifiku, no aizvēstures līdz 20. gadsimta sākumam. Kā rīdzinieku iepriekšējās paaudzes piemērojās ziemas apstākļiem, kā veidoja un apsildīja mājokļus, kā darināja apģērbu, kā atpūtās, kā rotaļājās un sportoja. Ekskursijas sākumā tās dalībnieki “nokļūs” laikā, kad Rīga vēl nebija dibināta, bet cilvēki šeit, Daugavas krastā, dzīvoja. Arheologu atrastie un izpētītie priekšmeti atklāj citādi neizzināmo. Tālāko gadsimtu Rīgas straujais vēsturisko notikumu un attīstības temps mainīja arī ziemas nodarbju iespējas un veidus, ietekmējot un pārveidojot ikdienas dzīvi. Ziema rīdzinieku dzīvē vienmēr bijusi arī prieka un svētku svinēšanas laiks – ziemassvētki, ķekatas, maskošanās, vastslāvji, meteņi, karnevāli. Seno notikumu liecinājumi saglabājušies un atrodami muzejā. Ziema senatnē bija arī kopā vakarēšanas un mīklu minēšanas laiks. Vai zināt “Kas bez baļķiem un bez dēļiem uztaisa tiltu?”.

No 11.00–17.00 Kolonnu zālē bērniem kopā ar vecākiem tiek piedāvāta radošās darbošanās vieta “Domā, izdomā, zīmē, būvē!”, kas paredzēta ģimeniskam kopā darīšanas priekam. Tur būs iespēja ekskursijā un muzeja apskatē gūtās emocijas un zināšanas izteikt krāsojot, zīmējot, kā arī “trenēties” seno rīdzinieku mājokļu būvē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti