Rīta Panorāma

Intervija ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu

Rīta Panorāma

12. jūlijā Kalnciema kvartālā Inese Galante aicina uz bezmaksas koncertu

Likteņdārzā norisināsies sajūtu jeb ģimenes diena

Ģimenes ar bērniem aicina uz Sajūtu dienu Likteņdārzā

Pēc mēneša ar vērienīgu koncertu svinēs Likteņdārza 10 gadu jubileju, bet jau šajā nedēļas nogalē ģimenes ar bērniem aicina uz Sajūtu dienu, lai kopā mācītos, vērotu, sajustu un izzinātu.

“Tieši pēc mēneša, 11. augustā, plkst. 19.00 Likteņdārzā notiks krāšņs koncerts par godu 10 gadiem, kopš uzsākts Likteņdārza projekts, un īpašā veidā veltot to Latvijas simtgadei. Kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, pianistu Vestardu Šimku, dziedātāju Daumantu Kalniņu un Rīgas Doma zēnu kori koncertā baudīsim krāšņu programmu – Imanta Kalniņa un Raimonda Paula tautā iemīļotos skaņdarbus, latviešu simfoniskās mūzikas klasiku un īpaši šim koncertam rakstītus jaundarbus, ko komponē Vestards Šimkus un Raimonds Tiguls,” tā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” skatītājus informē Kokneses fonda valde priekšsēdētāja Valda Auziņa.

Turpinās sabiedriskās ēkas būvniecība un lielā kalna būvniecība, kurā iesaistītas visas pašvaldības. Turpinās arī bruģakmeņu alejas veidošana.

Šajā sestdienā, 14.jūlijā, ģimenes ar bērniem būs mīļi gaidīti uz aizraujošām aktivitātēm Likteņdārzā Koknesē.

Sākot no plkst.12.00, radoši izglītojošajā bērnu laukumā notiks burbuļu pūšanas prasmju apgūšana ar “Mārtiņa burbuļiem”, ko vadīs Zane Mošenkova. Gan lieli, gan mazi varēs mācīties pūst, laist pa vējam un citos veidos radīt gan superlielus, gan daudzus mazus ziepju burbuļus. Turpat līdzās notiks arī pastmarkas zīmēšanas meistarklase “Uzzīmē savu Likteņdārza pastmarku”, ko vadīs Jānis Karalis. Bērniem un radoši noskaņotiem cilvēkiem būs iespēja izpaust savas idejas par to, kādai jāizskatās Likteņdārza pastmarkai. Tie, kuri vēlēsies iepazīt visu Likteņdārza teritoriju, varēs draugu vai ģimenes komandā piedalīties “Piedzīvojumu ekspedīcijā”.

Savukārt laivu piestātnē pretī baznīcai būs iespējams iemācīties supot (SUP dēlis - sērfa dēlis ar airi). Pirmo reizi Likteņdārzā būs iespēja iemācīties spēlēt arī disku golfu, tomēr, lai saglabātu intrigu, vairāk par šo nodarbību varēs uzzināt tikai pasākumā uz vietas.

Likteņdārzs ir unikāla, par Latvijas tautas ziedojumiem veidota piemiņas vieta un simbols Latvijas tautas izaugsmei.

Līdzīgi kā Brīvības piemineklis, Likteņdārzs jau desmit gadus top Latvijas sirdī – Koknesē, uz salas Daugavā, ar tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un uzņēmumu atbalstu. Te apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu, veidojot draugu aleju, ozolu sardzes ieskauto amfiteātri, daudzfunkcionālo sabiedrisko ēku, digitālo ekspozīciju “Liktens gāte”, Lielo kalnu un skatu terasi. Likteņdārzā tiek fiksēta tautas dzīvā atmiņa – katrs iestādītais koks, atvestais akmens ir ar konkrēta cilvēka, cilvēku grupas stāstu par Latvijas cilvēkiem un vēsturi.  Kopš 2005. gada, kad tika sākts Likteņdārza projekts, ar tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un uzņēmumu atbalstu Likteņdārza izveidē ir ieguldīti gandrīz 2,5 miljoni eiro. Ik gadu Likteņdārzu apmeklē 70 000 – 100 000 apmeklētāju, no kuriem aptuveni 30% viesu ir bērni un jaunieši,  un tas rosina un nostiprina latviskās kopības un nacionālās piederības sajūtu.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti