Ģimenes ar bērniem aicina uz Dabas muzeja pasākumu par ķirzakām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Dabas muzeja ģimenes diena veltīta muzeja izvēlētajam gada dzīvniekam – sila un pļavas ķirzakām, kā arī to radiniekiem citviet pasaulē.

Mēneša pēdējā sestdienā Dabas muzejā notiek ģimenes dienas. Katru reizi pasākums veltīts kādai aktuālai dabas tēmai un ir interesants bērniem no 5 līdz 12 gadu vecumam. Ierodoties muzejā, dalībnieki saņem īpaši sagatavotu uzdevumu grāmatiņu. Uzdevumu atrisinājumi jāmeklē muzeja ekspozīcijās, un tos palīdz noskaidrot arī muzeja pedagogi.

Zooloģijas ekspozīcijās varēs iepazīt dažādus rāpuļus un pētīt, kas ietilpst Latvijas ķirzaku ēdienkartē, noskaidrot, kur patīk uzturēties ķirzakām, – un varbūt jau šopavasar saulainā laikā pašiem izdosies pamanīt gada dzīvnieku dabā.

Ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 15.30). Uzdevumu izpildīšana aizņems aptuveni 40–60 minūtes. Ģimenes dienā iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Plašāka informācija par ģimenes dienu un citām norisēm šeit

KONTEKSTS:

Gada dzīvnieka nosaukšana ir viena no ilgāk pastāvošajām vides izglītības aktivitātēm Dabas muzejā. Pirmais gada dzīvnieks tika izvēlēts 2000. gadā. 

Sākotnēji gada dzīvnieks pasludināts ar mērķi populārzinātniskā veidā stāstīt sabiedrībai par Latvijā aizsargājamām dzīvnieku sugām. Laika gaitā, aktivitātei iegūstot popularitāti, iniciatīvu uzņēmās arī dabas aizsardzības un interešu biedrības, izvirzot arī citus gada simbolus. Piemēram, Latvijas Ornitoloģijas biedrība nosaka gada putnu, Latvijas Entomoloģijas biedrība – gada kukaini un gada bezmugurkaulnieku. Tikušas izvirzītas nominācijas gada zivs, gada gliemezis un citas., turklāt ideju pārņēmušas arī Latvijas Mikologu biedrība ar gada sēni, Latvijas Dendrologu biedrība – gada koku, Latvijas Petroglifu centrs – gada ģeoloģisko objektu.

Daļa organizāciju nomināciju izvirza neregulāri, taču Dabas muzeja speciālisti to dara katru gadu janvāra sākumā, sadarbojoties ar Latvijas Valsts mežzinātnes institūtu "Silava", Dabas aizsardzības pārvaldi, Pasaules Dabas fondu un citām valsts institūcijām un biedrībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti