Ģimenes studija

Cilvēki palēnām atsāk ceļot. Arī ģimenes ar bērniem izvēlas doties uz ārvalstīm

Ģimenes studija

Bērns dodas uz dārziņu: kā veiksmīgāk iekļauties jaunajā vidē

Ciemos pie LTV kolēģiem Lauras Vondas un Ivana Milova

Ģimenē svarīgi saprast otra darbu. Ciemos pie Lauras Vondas un Ivana Milova

Latvijas Radio raidījums "Ģimenes studija" dodas ciemos pie kolēģiem no Latvijas Televīzijas – ziņu raidījuma "Panorāma" vadītājas Lauras Vondas un viņas otrās pusītes – LTV Ziņu dienesta vadošā operatora Ivana Milova. Viņi  ir kopā gan darbā, gan dzīvē. Un tieši tas palīdz viņiem labāk saprast vienam otru.

Laura un Ivans ir deviņus gadus vecās Helēnas un trīs mēnešus vecā Alberta vecāki. Pandēmijas laiks viņiem bijis īpašs – Laura šajā laikā sagaidīja savu otro bērniņu, bet Ivans strādāja vēl vairāk nekā parasti un ievēroja visus drošības pasākumus, lai pasargātu savus mīļos.

„Šis ir tiešām tas darbs, kur ir svarīgi, ka mēs saprotam otra cilvēka darbu. Mums ir bieži jāstrādā brīvdienās, un, ja tu pats neesi tajā visā iekšā, kaut kādā brīdi sāktu pārmest. Piemēram, ir mana nedēļa [grafikā] un septiņus gadus es strādāju Ziemassvētkos,” atklāj Laura.

"Ģimenes studija" podkāstā:

 

 

 

  • Savā lietotnē meklē - Ģimenes studija.

 

Garums - 50 min; jaunas epizodes katru darba dienu.

"Ja strīdamies, tikai par darbu," piebilst Ivans. Viņš arī atklāj, ka ļoti patīk operatora darbs Ziņu dienestā, jo ir daudz neparedzamā.

Protams, ne viss vienmēr ir ideāli tieši šis neparedzamības dēļ, kad plānotais par to, kurš paņems meitu no skolas vai aizvedīs uz pulciņu, sagāžas. Bet tas, ka vīrs var atgriezties vēlu vai pats izdomā aizbraukt kaut ko pafilmēt arī nakts vidū, jo iespējams, tas noderēs, – tas Lauru nepārsteidz.

Dienas kārtību nosaka Alberts

Laura šobrīd nestrādā, jo auklē mazo Albertu. Saruna ieplānota laikā, kad Alberts parasti guļ, bet dzīvē kā vienmēr viss ir citādi un trīs mēnešus vecais puika arī labprāt piedalās.

“Šobrīd Alberts nosaka ģimenes dienas kārtību, dienu no dienas bez īpašiem plāniem, kamēr vēl Albertam nav izveidojies dienas režīms,” stāsta Laura.

Laura arī atklāj, ka līdz šim darba dēļ bijusi kārtīga pūce. Tagad Alberts ir parādījis, ka saule aust ļoti skaisti. Tagad kopā ar Albertu piecos no rīta viņa pastaigā pa māju apskatīties, kurš guļ, varbūt māsu vajag apsegt.

Arī Ivans piekrīt, ka dienas ritms ir krietni mainījies un vispār dzīve ir mainījusies. Bet pārmaiņas ģimenē ienesis ne tikai Alberts, bet arī vīruss.

“Ja citiem bija iespēja palikt mājās, man diemžēl tādas iespējas nebija. Es, šķiet, pārvācos uz darbu, jo visu laiku pavadīju tur,” stāsta Ivans.

Ārkārtas situācijas laikā darbā nācies būt daudz vairāk.

"Līdz šim arī bija televīzija otrās mājas visai ģimenei, tagad man šajā pandēmijas laikā bija tā, ka mājās atbraucu - visi guļ, aizbraucu - atkal visi guļ," stāsta Ivans.

Vīrusa laiks ienesis arī pārmaiņas dzemdībās, jo Laurai uz slimnīcu nācās doties vienai. Pirmās emocijas arī Laurai bijušas, ka tas ir netaisni... Bet situācija bija tāda, ka Ivans ar Helēnu viņu pavadīja līdz slimnīcai un pēc trīs dienām sagaidīja.

“Sanāca tā, ka Alberts ar māsu un tēti iepazinās, kad bija trīs dienas vecs,” bilst Laura.

“Mēs ar Albertu iepazināmies maskā,” pieredzēto atminas Laura. “Arī piereģistrējoties dzemdībām slimnīcā, izsniedza masku. Tas bija traki. Ja cilvēki saka, ka staigāt maskā un runāt ir traki, es saku, ka dzemdēt maskā ir vēl trakāk.”

Ivans piebilst, ka arī filmēt maskā ir grūti, jo visu laiku svīst ciet skatu meklētājs kamerai.

Tas, ka Ivanam nācies tik daudz būt darbā un cilvēkos, licis arī rūpīgāk pārdomāt piesardzības pasākumus mājās. Ivans atzīst, ka bijis bail atnest vīrusu uz mājām.

Alberts piekrītoši gugina, kad mamma stāsta par piedzīvoto slimnīcā. Laura atklāj, ka darbā domā atgriezties, kad Albertam būs apmēram gads.

Visi kopā televīzijā

Pēc televīzijas ir noilgojusies arī Helēna, jo viņai tur patīk. Tur ir vairāku darbinieku bērni.

“Ritms ir tāds, ka nākas ņemt līdz,” atzīst Laura.

Televīzijā jau teju 20 gadus ir rotaļu istaba.

"Tā ir viena no pirmajām rotaļu istabām Rīgā. Tas ir milzīgs bonuss darbiniekiem, kad no rīta vari atstāt bērnu, viņš būs pieskatīts," atklāj Ivans.

"Rotaļu istaba ir ļoti labs bonuss Latvijas Televīzijā. To es saku visiem potenciālajiem kolēģiem, cilvēkiem, kas varbūt kādreiz strādās Latvijas Televīzijā," bilst Laura.

"Kad rotaļu istabu piecos pēcpusdienā ver ciet, visi bērni draudzīgi pārvācas uz Ziņu dienestu, jo piecos jau vēl nekas nav beidzies un neviens no vakara ziņu izlaidumiem nav vēl bijis. Tad viņi visi nāk Ziņu  dienestā un labākajā gadījumā kopā zīmē, sliktākajā -  skrien, bļauj. Tad visi kopā audzinām: klusāk, klusāk, citi strādā," stāsta Laura.

Viņa vērtē, ka aizvadītajā attālināto mācību un ierobežojumu laikā droši vien ļoti skumji bija bērniem, kas ir vieni ģimenē. Arī viņas ar Helēnu kādu mēnesi bija tikai divas mājās.

“Likās, ka viņai manis ir par daudz,” atzīst Laura. “Dažkārt likās, ka viņai ir ļoti grūti, ka nebija nekādas bērnu sabiedrības vairāk nekā mēnesi.”

Helēna piekrīt, ka attālināto mācību laikā bieži ir bijis garlaicīgi mājās vienai. Bet mazā brāļa ierašanās to mainījusi, turklāt kopā ar labāko draudzeni izdomājušas attālināti spēlēties kopā ar videozvana starpniecību. Arī „ķerenes“ var spēlēt ar telefona starpniecību.

Izbauda kopā būšanu

Laura un Ivans stāsta, ka retas ir brīvdienas, kad nav jāstrādā un visi var būt kopā. Tad cenšas atpūsties un izbaudīt viens otra sabiedrību.

“Nav jāmeklē, ko brīvdienā darīt, jo brīvā laika ir maz - jāaizbrauc pie draugiem, pie vecākiem, varbūt kādam ir dzimšanas diena, tā tās brīvās dienas aizpildās,” bilst Laura. “Tās ir mierīgas dienas bez skriešanas, kad var izgulēties, mierīgi piecelties un kopā pabrokastot. Pats fakts, ka visi esam mājās, vien ir neparasts."

Viens kopīgs hobijs ģimenei ir – ceļošana. Šogad gan ceļojums uz kādu ārvalsti izpaliks, jo Alberts ir par mazu, lai dotos ceļā, un arī koronavīrusa dēļ tas nav diez ko droši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt