Garda un veselīga nodarbība bērniem «Izzini, izgaršo un izspēlē Jelgavu!»

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas filiāle sadarbībā ar Ādolfa Alunāna muzeju un “Karameļu darbnīcu” sagatavojusi gardu un izzinošu nodarbību skolas vecuma bērniem – došanos aizraujošā piedzīvojumā, kura laikā varēs gūt noderīgas zināšanas, jaunas prasmes un iemaņas, apvienojot to visu ar veselīgu pastaigu svaigā gaisā Jelgavā, paziņojumā presei informēja muzeja pārstāvji.

Nodarbība sastāv no trīs daļām, kas notiek trīs dažādās vietās – Dzelzceļa muzeja Jelgavas filiālē, Ādolfa Alunāna muzejā un “Karameļu darbnīcā”.

Dzelzceļa muzeja Jelgavas ekspozīcijā gida pavadībā varēs iepazīt dzelzceļa vēsturi un kopā ar savu komandu patstāvīgi izprast stacijas dežuranta, tvaika lokomotīves mašīnista un bremžu "kurpju" licēja amatus.

Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejs aicinās izspēlēt vienu no divām lugām – “Vecīša cimdiņš” vai “Kā Dižbuļļu pagasts ievēlēja sev jaunu skolotāju”. Dalībnieki varēs iejusties tēlos, izmantojot muzeja sniegtos aksesuārus.

Savukārt “Karameļu darbnīcā” skolēniem būs iespēja izzināt karameles tapšanas noslēpumus un izgatavot pašiem savu gardumu.

Ekskursantu grupa tiks sadalīta trīs daļās, lai katra no tām dotos uz savu aktivitāšu vietu. Pēc tam grupas savstarpēji mainīsies un dosies uz nākamo norises vietu, līdz izbaudīts, izspēlēts un izzināts viss. Grupām, kas vēlēsies piedāvājumu izbaudīt, ejot kājām un atrodoties ceļā starp nodarbību norises vietām, būs iespēja izpildīt radošus uzdevumus un iepazīt vēl kādas īpašas vietas Jelgavā.

Nodarbības kopējais ilgums ir aptuveni 3 stundas, un tā ir piemērota 1.-12. klašu skolēniem.

Ekskursija tiek organizēta ar iepriekšēju pieteikšanos, sazinoties ar Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja darbinieci Ilzi Freibergu pa tālruni 67239494 vai rakstot e-pastu [email protected].

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt